16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Milletvekili Enç: Güçlü Türkiye'nin yolu sivil anayasadan geçiyor

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç, 2 yıl önce yapılan anayasa değişikliği referandumu ile 1982 Anayasası'nın ruhunu kaybettiğini söyledi.
AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç, 2 yıl önce yapılan Anayasa Değişikliği referandumu ile 1982 Anayasası'nın ruhunu kaybettiğini söyledi.

12 Eylül'de yapılan Anayasa Değişikliği paketi oylamasında halkın tercihini Türkiye'nin demokratikleşmesi yönünde yaptığını belirten Milletvekili Enç, halk oylamasında büyük çoğunluğun evet diyerek bir daha demokrasi dışı yollar vesile edilerek ara rejim oluşturmaya çalışanlara karşı tavrını net bir şekilde gösterdiğini kaydetti. Milletvekili Enç, Antalya'nın Manavgat ilçesinde partililerle birlikte esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ziyareti sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Enç, 27 Mayıs'la başlayan ve her 10 yılda bir demokrasiye yapılan müdahalelerin Türkiye'nin ileri demokrasi seviyesine ulaşması ve kalkınmasına engel olduğunu söyledi. 1980 askeri darbesinde ülke sevdası olan binlerce gencin ayırt edilmeden işkence görmesinin yürek burkucu olduğunu belirten Enç, bir daha demokrasi dışı müdahalelerin olmaması için toplumda demokrasi bilincinin küçük yaştan itibaren verilmesi gerektiğini kaydetti. Enç, "Güçlü Türkiye'nin yolu sivil anayasadan geçiyor. Yüce milletimizde 12 Eylül halk oylamasında sivil anayasa yapımı için sandıkta 'evet' dedi. Halkımız, halk oylamasında 'yeter söz milletindir' diyerek, son sözü milletin söyleyeceğini yeniden hatırlattı. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünü istedi." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA