22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Mısır mitolojisinde tanrı Anubis ölülerin günahlarını tartmak için terazinin bir kefesine kalplerini koyarken diğerine ne koyardı?

ATV ekranlarının sevilen bilgi kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster, Kenan Işık tarafından sunulmaya devam ediyor.


Kenan Işık tarafından sorulan bu sorunun cevabını birazdan yayınlayacağız.

Bu arada bugün Türkiye'nin en önemli konularından birisi olan Fatih Terim - Galatasaray hakkındaki haberler devam ediyoruz...

Galatasaraylı futbolcular, sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu tarafından görevden alınan teknik direktör Fatih Terim"e sosyal medya üzerinden veda etti.

Sarı-kırmızılı futbolculardan Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Bruma, Emre Çolak ve Semih Kaya, teknik direktör Fatih Terim"in görevden alınması üzerine, Twitter"dan fotoğraf ve mesaj paylaştı.

UEFA Şampiyonlar Ligi"ndeki bir karşılaşmadan önce Fatih Terim ile katıldıkları basın toplantısından bir kare paylaşan Selçuk İnan, "Her zaman yanımızda olduğunuz, bize yaptıklarınız ve yaşattıklarınız için teşekkür ederiz hocam" diye yazdı.

"Acısıyla tatlısıyla geçen her gün için, bize olan inancınız, güveniniz için sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun hocam" şeklinde mesaj gönderen golcü futbolcu Burak Yılmaz, attığı bir gol sonrası Fatih Terim"le yaşadıkları gol sevincinin fotoğrafını paylaştı. Terim"in ayrılmasıyla ilgili olarak İngilizce "çok üzücü" yazan Portekizli genç futbolcu Bruma da Fatih Terim ile tanıştığı anın fotoğrafını ve bir karşılaşmada deneyimli teknik adamla yan yana olduğu bir fotoğrafı paylaştı ve "Teşekkürler baba" yazdı. Bruma, mesajını "İmparator!" diye bitirdi. Deneyimli teknik adamla bir fotoğrafını paylaşan Semih Kaya da "Bugünlere gelmemde çok büyük emeği olan, kimse ismimi bilmezken bana güvenip, hayalleriyle büyüdüğüm parçalı formayı teslim eden, kendisine ömür boyu minnettar kalacağım, her şeyden evvel büyük insan Sayın Hocamız Fatih Terim"e yaşattığı ve öğrettikleri için çok teşekkür ederim" yazarak, Terim"e veda etti. Emre Çolak ise Fatih Terim"le antrenmanda yan yana çekilmiş bir fotoğraf paylaşarak, "Bize yaptıklarınız ve yaşattıklarınız için çok teşekkür ederiz hocam" ifadesini kullandı.

'Yaşattıklarına, öğrettiklerine teşekkürler'

Galatasaraylı futbolcu Semih Kaya, Terim'in takımdan ayrılmasının ardından bir veda mesajı yayınladı.

Semih Kaya, twitter hesabı üzerinden yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verdi:

"Bugünlere gelmemde çok büyük emeği olan, kimse ismimi bilmezken bana güvenip hayalleriyle büyüdüğüm parçalı formayı teslim eden, kendisine ömür boyu minnettar kalacağım, her şeyden evvel büyük insan sayın hocamız Fatih Terim'e yaşattığı ve öğrettikleri için çok teşekkür ederim."

- Mancini cephesinden açıklama -

Fatih Terim'den boşalan teknik direktörlük koltuğu için adı yüksek sesle anılan Roberto Mancini'nin yardımcısından Galatasaray açıklaması geldi.

Roberto Mancini'nin yardımcılığını yapan Angelo Gregucci, İtalyan basınına yaptığı açıklamada Galatasaray'a yeşil yaktı. İtalyan teknik adamın Manchester City'deki görevinde yardımcı antrenörlüğü üstlenen Gregucci, "Galatasaray ile ilgili bilgim yok. Türkiye'de çalışır mısınız diye sorarsanız, öncelikle teklifi görmemiz gerekir. Biz Mancini ile hem Fiorentina'da, hem de Manchester'da önemli işlere imza attık. Kendisinyle son görüşmemizde Galatasaray'la ilgili bir gelişme yoktu" diye konuştu.

Gözaltı sayısı 30'a çıktı

Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisinde çıkan olaylarla ilgili gözlatına alınan şüpheli sayısı 30'a çıktı.

Beşiktaş Galatasaray derbisinin son dakikalarında sahaya giren seyircilerle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince yürütülen soruşturmada ilk etapta 15 kişi gözaltına alınmıştı. Sahaya giren seyircilerin tespiti ve gözaltı işlemlerinin devamamının ardından bu satı 30'a yükseldi.

Beşiktaş-Galatasaray derbisinin son dakikalarında sahaya giren seyircilerle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince yürütülen soruşturmada, 30 kişi gözaltına alındı. Sahaya giren seyircilerin tespiti ve gözaltı işlemlerinin devam edeceği belirtildi.

şte Galatasaray.org'da yer alan açıklama:

"Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal'dan Açıklama

Bugün yapılan basın toplantısında TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'in yanlış bilgilere ve anımsamalara dayanan açıklamalarını dinledik. Kendisini brif eden arkadaşlarının özensizliğine ve dikkatsizliğine bağladığımız bu açıklamalar kamuoyu ve camiamız açısından yanıltıcı olabileceği için aşağıdaki gerçekleri bir kez daha tekrarlamakta ve hatırlatmakta yarar görüyoruz.

1. Sayın Fatih Terim'le profesyonel ilişkimizi sonlandırma kararımızı TFF ile yapmış olduğu anlaşmaya dayandırmadığımız, dün Yönetim Kurulu Üyemiz ve Basın Sözcümüz Sayın Şükrü Ergün'ün sözlü ve yazılı açıklaması dikkatle okunduğu takdirde açıkça anlaşılacaktır.

2. Kendisi ile yapmış olduğum yegane telefon görüşmesinde Sayın Yıldırım Demirören'e Teknik Direktörümüzle Ocak ayında yollarımızı ayırabileceğimiz şeklinde bir ifade kesinlikle kullanılmamıştır. Öncesinde mutabakata varmış olduğumuz koşulları paylaştığımız ve bunun üzerine düşünmek için bir süre istedikleri bu telefon konuşması sırasında Sayın Fatih Terim'in de yanımda olduğu düşünülürse, böyle bir ifade kullanılmış olsa idim herhalde Terim'in dünkü Yönetim Kurulları kararını beklemesi değil konuşma bitiminde istifası gerekirdi.

3. Teknik Direktörümüze yapılmış ya da yapılacak teklif konusunda bilgimiz olduğu andan itibaren kararımız ve açıklamamız net olmuştur: 4 maç için Milli Takımımıza teknik direktörlük ve Mayıs ayı sonuna kadar danışmanlık yapma izni verilmiştir. Bunun dışında bir duruma izin vermeyeceğimizi hem telefonda kendisine bizzat ifade etmiş hem de resmi yayın organlarımızdan yayınlamış ve tüm kamuoyuna duyurmuş idik. Hemen ertesi gün tüm basında yer alan bu deklarasyonumuz da herhalde Sayın Demirören'in gözünden kaçmış olsa gerek.

4. Sayın Yıldırım Demirören'in henüz biz alınan kararı Sermaye Piyasası Kurulu'na ve basına bildirmediğimiz bir aşamada "biz Terim ile anlaştık şimdi 1+3 yıllık anlaşma imzalamak için bir araya geleceğiz" açıklamasını bizler de herkes gibi Doğan Haber Ajansı'nın yayınından öğrenmiş bulunuyoruz ve bunu zamanlama açısından TFF ve Sayın Fatih Terim için bir talihsizlik olarak değerlendiriyoruz. Haberin kaynağında bir sorun varsa bunun muhatabının Galatasaray olmadığı açıktır.

Ünal Aysal
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı"

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA