18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Osmaniye'ye ilahiyat fakültesi kazandırmak için dernek kuruldu

Osmaniye'ye ilahiyat fakültesi yapılması amacıyla Korkut Ata Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yaptırma Yaşatma Derneği kuruldu.
Osmaniye'ye ilahiyat fakültesi yapılması amacıyla Korkut Ata Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yaptırma Yaşatma Derneği kuruldu.

Dernek Başkanı Ömer Yağmur, amaçlarının Osmaniye'ye İlahiyat Fakültesi kazandırmak olduğunu söyledi. Dernek Yönetiminin Osmaniye'deki sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinden oluştuğunu söyleyen Yağmur, "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi bünyesinde ilahiyat fakültesi kurulması için üniversite senatosundan kararın çıkarılması ve YÖK tarafından onaylanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na kadar getirilmesi sürecinde Ensar Vakfı'nın üstün gayretleri oldu. Derneğimiz kurulduktan sonra OKÜ Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Büyükalaca'yı ziyaret ettik. Şuana kadar üniversitemizin arsası içerisindeki 20 dönümlük arsa, protokol karşılığında derneğimize devredildi. Bu arsanın yanında bulunan 21 dönümlük arsayı da almak için hissedarlarla görüşüyoruz. İnşallah en kısa sürede arsa olayını çözüp, OKÜ içerisinde ilahiyat fakültesi inşaatına en kısa sürede başlayacak ve şehrimize bir fakülte kazandıracağız." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA