24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

ÖSYM en başarılı liseyi açıkladı

ÖSYM Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi'nin, Türkiye'nin en başarılı okulu olduğunu açıkladı.


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), resmi internet sitesinden, Konya Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi'nin, 2012 eğitim-öğretim yılı ölçme ve değerlendirme sonuçlarına göre, Türkiye'nin en başarılı okulu olduğunu açıkladı.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, Merve Eğitim Kurumları'na bağlı Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi, YGS-1, YGS-2, YGS-6 ve LYS Matematik, Geometri, Fizik branşları puan ortalamalarında Türkiye birincisi oldu. 8 bin 279 lise arasında Türkiye birincisi olmayı başaran Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ile LYS kimya ve biyoloji branşlarında da Türkiye ikincisi oldu.

Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi Müdürü Hanifi Davarcı, 2011 yılından sonra 2012 yılında tekrarladıkları Türkiye'nin en başarılı okulu olma onur ve gururunu, okullarına desteklerini esirgemeyen Konya halkına armağan ettiklerini söyledi. "Öğrencilerimiz ailelerinin ve biz eğitimcilerin yüzünü ağarttı." diyen Davarcı, öğrencilerin elde ettiği başarının eğitime yapılan hiçbir yatırımın boşa gitmediğinin göstergesi olduğunu kaydetti.

Hanifi Davarcı, "Öğrencilerimizden Abdullah Coşkun, 2012 YGS ve LYS'de Türkiye birincisi olarak okulumuza çifte sevinç yaşatmıştı. Bu istatistiki veriler ise okulumuzun bireysel ortalamada başarılı olduğu gibi kitlesel ortalamada da başarılı olduğunu göstermesi açısından çok önemlidir. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen herkesi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA