20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Oturma eylemine 'virgül' koyan öğretmenler, Bakanlık bahçesinde balon uçurdu

Başkent'te kendilerine 'Şubatçılar Grubu' adını veren bir grup öğretmen adayı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nda yaptıkları protesto gösterisi ile eylemlerine ara verdiklerini açıkladı.
Başkent'te kendilerine 'Şubatçılar Grubu' adını veren bir grup öğretmen adayı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nda yaptıkları protesto gösterisi ile eylemlerine ara verdiklerini açıkladı. Oturma eylemine virgül koyduklarını belirten öğretmen adayları, Bakanlığın bahçesine önce, üzerinde virgül işareti olan dövizleri bıraktı. Grup, daha sonra ateşle şişirilen kalp şeklindeki balonları gökyüzüne bıraktı.

Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda 12 gündür oturma eylemi yapan öğretmen adayları, MEB önünde bir araya geldi. Grup, 'Şubat'ta 30 bin ek atama bekleyen öğretmenlerin yanındayız' pankartı açıp, üzerinde 'virgül' şekli bulunan dövizleri taşıdı.

Toplanan grup adına konuşan Orhan Altay, 12 gün boyunca parkta oturma eylemi yaptıklarını hatırlattı. Altay, "Günlerdir süren çığlığımızı, körler sağırlar ülkesinin padişahları bile duyarken ne yazık ki ülkemizin yöneticileri bir türlü sesimizi duymak istemiyorlar. Bizlerin Şubat ataması talebine çeşitli bahanelerle 'yönetmelik değişikliği' adı altında bizlere sunan bakanlığın bu bahanelerini asla kabul etmiyoruz." dedi. Bazı sendikaların ortak metin imzalayarak, şubat ayındaki taleplerini bir kez de sendikaların dile getirdiğini aktaran Altay, "Sendikaların ortak imzaladığı bu metne 15 gün içerisinde cevap gelmemesi halinde 'virgül' koyduğumuz oturma eylemimize 29 Aralık'ta binlerce öğretmenle yeniden Ankara sokaklarında olacağımızı herkesin bilmesi gerekir." şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından, grup üyeleri, ellerinde taşıdıkları 'virgül' işaretli dövizleri bakanlığın önüne koydu. Ateşle şişirilen kalp şeklindeki balonlar ise gökyüzüne bırakıldı. Grup temsilcileri ise sendikaların imzası bulunan dilekçeyi bakanlık yetkililerine verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA