24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Özel Merve Büyükkoyuncu Liseleri, başarılı öğrencilerini ödüllendirdi

Türkiye'de üniversite sınavlarında ve uluslararası bilgi yarışmalarında derece elde eden Özel Merve Büyükkoyuncu Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ödüllendirildi.
Türkiye'de üniversite sınavlarında ve uluslararası bilgi yarışmalarında derece elde eden Özel Merve Büyükkoyuncu Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ödüllendirildi.

    2012 YGS ve LYS de Türkiye 1.si olan Abdullah Coşkun ve dünya fizik olimpiyatlarında gümüş madalya kazanan ayrıca LYS'de de Türkiye 3'sü olan Abdurrahman Akkaş için okul yönetimi ödül töreni düzenledi. Törende konuşma yapan Okul Müdürü Hanifi Davarcı, "Sadece ülkemizde değil uluslararası arenada da adımızı duyuran bu değerli öğrencilerimiz, birçok sınav ve yarışmalarda yüzümüzü güldürdü. Hepsi de birbirinden başarılı okulumuz öğrencileri arasından onları temsilen ipi göğüslemiş ve okulumuzun geçmiş yıllardan beri süregelen başarı halkalarına yeni bir halka daha eklediler. Ben bu başarıları okulumun şahsında tüm Konya'mıza ithaf ediyorum." dedi.

    Ödüllerini alan öğrencilerden YGS-LYS Türkiye 1.'si Abdullah Coşkun, "Ben de bu ödülü kendi adıma değil en az benim kadar başarılı olduklarına inandığım sınıf ve okul arkadaşlarım adına almak istiyorum. Sadece bu başarılı arkadaşlarımdan biri olarak birincilik kürsüsüne oturdum." şeklinde bir değerlendirme yaptı.

    Dünya fizik olimpiyatlarında gümüş madalya alan Abdurrahman Akkaş ise şunları söyledi: "Okulumuzun bize en büyük ödülü bizi çalıştırması kaliteli bir eğitim vermesiyle olmuştur. Bu ödülü de bu okulda okumuş olmanın vermiş olduğu onurun bir nişanesi olarak kabul ediyorum."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA