16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Özel yetenek sınavı ile öğrenci alımı başlıyor

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2012-2013 dönemi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü öğrenci alımı için düzenleyeceği özel yetenek sınavı tarihini açıkladı.
Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2012-2013 dönemi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü öğrenci alımı için düzenleyeceği özel yetenek sınavı tarihini açıkladı.

Eğitim Fakültesi Dekanı ve Sınav Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Gökdere, 2012-2013 akademik yılı için Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Özel Yetenek Sınavının 17 Temmuz 2012 tarihlerinde başlayacağını ve sınavların Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda yapılacağını söyledi. Gökdere, "Bu yıl özel yetenek sınavı ile 15 bayan ve 25 erkek olmak üzere toplam 40 öğrenci alınacaktır. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne her zamanki başvurulardan daha yoğun bir başvurunun olduğunu ve ülkemizin hemen hemen her ilinden sınava müracaat ediliyor. Sınav geçen yıllarda olduğu gibi objektif kriterlere göre yapılacak olup, adayın tüm dereceleri zamana bağlı fotosellerle kayıt altına alınacaktır.

Sınav esnasında, alanında uzman 2 profesör, 5 yardımcı doçent ve 5 öğretim görevlisi görev alacak olup adayların özel yetenek testindeki performanslarının iki farklı kamera ile kayıt altına alınacaktır." dedi.
Gökdere, sınava başvuran adaylarla ilgili tüm bilgilerin ÖSYM'den doğrudan alınacağını ve adayların belgeleri ile uyumluluğunun karşılaştırılacağını vurgulayarak, tüm adaylara Amasya Üniversitesi eğitim-öğretim kadrosu olarak başarı dileklerini sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA