22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Pedagojik formasyon sonuçları 2014

Pedagojik formasyon sonuçlarının açıklanması için çalışmalar devam ediyor. Sonuçlar, bizzat üniversiteler tarafından açıklanıyor.


Pedagojik formasyon sonuçları için çalışmalar devam ederken sonuçların henüz açıklanmadığı biliniyor.

Haber Aktüel olarak süresi yakından takip ediyoruz. Sonuçlar açıklandığında Haber Aktüel sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Başvuruların 6 Aralık'ta sona ermesine rağmen açıklamanın bir türlü yapılmamış olmalı büyük tepki topluyor. Vatandaşlar, sonuçların bir an önce açıklanmasını bekliyor.

Sonuçların açıklanmamasından rahatsız olan vatandaşlar, özellikel üniversitelerin internet sitelerine her gün giriş yapıyor. Ancak sonuçların açıklanmamış olduğunu görenler, yönetimlere isyan ediyor.

6 Aralıkta başvuruları sona eren formasyon tercih sonuçları, gerekli planlama yapılamadığı için, hala açıklanamadı. Formasyon işlemleri bu yıl sancılı geçti. İşlemler, adaletli olsun diye merkezi hale getirildi ancak gerekli planlama yapılamadığı için ortaya daha kötü bir sonuç çıktı.

Not dönüşümleri sorunlu oldu. Bazı üniversiteler senato kararlarıyla not tablosunu şişirdi, ÖSYM hala bu sorunu çözmek için uğraşıyor. Binlerce aday ise her gün internet başına geçip sonuç beklemekten bunaldı. ÖSYM ve YÖK'ün bir halkla ilişkiler birimi olmadığı, kamuoyu algısını yönetmek gibi bir derdi bulunmadığından, olan tercihlerini yapan adaylara oluyor. Kontenjanları zaten düşük tutulan adaylar, ÖSYM'nin bir an önce sonuçları açıklamasını bekliyor.

Bu arada Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesinin düzenlediği "Interactions Among Binary Comlexes" adlı seminer, 11 Aralık Çarşamba günü Fen Fakültesi Toplantı Salonu"nda gerçekleşti.

TÜBİTAK"ın 2221-Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı ile Fen Fakültesinin 20. yıl etkinlikleri kapsamında Mauritius Üniversitesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ponnadurai Ramasami"nin verdiği seminere Osmangazi Üniversitesinden 9, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinden 5 ve Anadolu Üniversitesinden 23 kişi katıldı. 35 kez uluslararası konferansta sözlü sunuma davet edilen Prof. Dr. Ponnadurai Ramasami"nin 113 adet SCI dergilerde basılmış yayınının yanı sıra "Chemistry Education in the ICT Age" ve "Chemistry for Sustainable Development" başlıklı kitapları da bulunuyor. Prof. Dr. Ponnadurai Ramasami seminerde, sentezlenen bileşiklerdeki moleküler arası ve molekül içi etkileşimlerin teorik olarak hesaplanmasındaki son gelişmeler ve Mauritius Üniversitesi Kimya Bölümü'yle kurulabilecek ortak çalışmalar konusundaki iş birlikleri hakkında konuştu.

Öte yandan Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Çiğdem Kırel"in yürüttüğü Topluma Hizmet Uygulamaları (THU) dersinin konuğu, Adana Pınar Mahallesi Muhtarı Saniye Çelik oldu. Öğrencilerin farkındalığının artmasının amaçlandığı ve bir kadının sesini duyurma çabasının anlatıldığı söyleşi, 12 Aralık Perşembe günü fakültede yapıldı.

Her yıl THU dersi kapsamında bir etkinlik düzenlediklerini belirten Prof. Dr. Kırel, bu sene değişik bir organizasyon yapma amacında olduklarını ve Saniye Çelik"in katılımıyla öğrencilerinin motivasyonunun da artacağını düşündüğünü söyledi. Prof. Dr. Kırel “Bu seneki etkinliğin amacı; öğrencilerin hem takım çalışması yapması hem bir etkinliğin yapım aşamalarının öğrenilmesi oldu. Konuk bulmak, organizasyon yapmak ve afiş hazırlamak gibi süreçleri yaşayarak öğrendiler. Konuğun akademisyen olmamasını; ama mesaj vermesini istedim. Öğrencilerimiz de araştırdılar ve sonucunda Saniye Hanım'ın ismine ulaştılar. Kendisinin değişik bir hayat hikâyesi var. Doğan Cüceloğlu ile ortaklaşa çıkartmış olduğu bir kitap var. Aynı zamanda medyatik bir isim. Medyatik olmasının sebebi elbette ki bir kadının varoluş öyküsünü anlatması. Çok çocuklu, eğitim alma imkânı olmayan bir aileden çıkıp 40 bin nüfuslu bir mahallenin muhtarı olmuş. Hem de okulumuzun 3. sınıf Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi. Çok zorluklarla gelmiş buralara. Yoktan varoluş öyküsünün arkasında kendi motivasyonu var ve bizlerle bu hikâyeyi paylaşacak.” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA