23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Rahime Batu Basketbol Takımı il şampiyonu oldu

Malatya Özel Rahime Batu Ortaokul Basketbol Takımı, yıldızlar kategorisinde il birincisi oldu.
Malatya Özel Rahime Batu Ortaokul Basketbol Takımı, yıldızlar kategorisinde il birincisi oldu.

Beşer Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Özel Rahime Batu Ortaokulu Basketbol Takımı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'nın birlikte organize ettiği okullararası yıldızlar Basketbol şampiyonasında bütün rakiplerini eleyerek Malatya şampiyonu oldu.

Malatya'yı Türkiye şampiyonasında temsil edecek olan Basketbol takımı Türkiye şampiyonluğunu kazanmak için çalışmalarına başladı.
Okul müdürü Haşim Tezcan, nitelikli insan yetiştirme bilimsel, sosyal ve sportif faaliyetlerin ayrı düşünülemeyeceğini belirtti.

Bu çerçevede eğitim çalışmalarına olduğu kadar sportif çalışmalara da önem verdiklerini vurgulayan Tezcan, şöyle devam etti: "Öğrencilerimizin donanımlı yetişebilmeleri için elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanmaya çalışıyoruz. Bu anlamda bizlere her türlü desteği sağlayan okul yönetim kurulumuza, özverili ve gayretli çalışmalardan dolayı öğretmenlerimize, her zaman yanımızda olmaya çalışan velilerimize teşekkür ediyor ve başarılı öğrencilerimizi kutluyorum."

Beden Eğitimi Öğretmeni Resul Kaya da geçtiğimiz yıl Haziran ayından bu yana haftada 4 antrenman yaparak turnuvaya hazırlandıklarını anlattı. Turnuva öncesi yaptıkları hazırlık maçlarının hiçbirini kaybetmediklerini anlatan Kaya, "Turnuvada da bütün maçlarımızı kazandık. Malatya'mızı Türkiye finallerinde en güzel şekilde temsil etmek istiyoruz. Şimdiden Türkiye finallerine çalışmaya başlayacağız." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA