20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi, araştırma ve uygulama hastanesi oluyor

Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, "Amasya Üniversitesi ile Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi arasındaki Ortak Kullanım Protokolü ilk öğretim elemanımızı atamamızla birlikte yürürlüğe girecek.
Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, "Amasya Üniversitesi ile Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi arasındaki Ortak Kullanım Protokolü ilk öğretim elemanımızı atamamızla birlikte yürürlüğe girecek. Öğretim elemanımızı atadığımız an Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi 'araştırma ve uygulama hastanesi' statüsü kazanmış olacak." dedi.

Rektör Metin Orbay, yeni eğitim yılında yapacakları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Sağlık Bakanlığı ve Amasya Üniversitesi arasında Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi'nin, Sağlık Bakanlığı Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne dönüştürülmesi ile ilgili anlaşmaların imzalandığını ve akademik kadro atamaları için gerekli onayların Yükseköğretim Kurulu (YÖK)'ndan çıktığını söyledi. Rektör Orbay şöyle devam etti: "Amasya Üniversitesi ile beraber 6 yıl öce kurulmuş olan bir Tıp Fakültemiz var. Tıp fakülteleri zorlu bir maliyet gerektiren programlardır. Şu anda YÖK ve Sağlık Bakanlığı, nüfusu 850 binin altındaki şehirlere Tıp Fakültesi ve Araştırma ve Uygulama Hastanesi kurulmasına izin vermiyor. Ama bizim Tıp Fakültesi üniversitemizle beraber kurulduğu için bizim böyle bir sorunumuz bulunmamaktadır. Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 46 ana bilim dalı başkanlığının kuruluşunun onayını almıştık. İlk etapta YÖK'ten, T.C. Sağlık Bakanlığı Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne 15 akademik kadro atayabilmemiz için gerekli onayda çıktı.
Amasya Üniversitesi ile Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi arasındaki Ortak Kullanım Protokolü ilk öğretim elemanımızı atamamızla birlikte yürürlüğe girecek. Öğretim elemanımızı atadığımız an Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi 3. etap 'Araştırma ve Uygulama Hastanesi' statüsü kazanmış olacaktır."


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA