24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Şahin: İyi eğitim almış polisin daha kaliteli hizmet vereceğine inanıyoruz

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Bakan Yazıcı, hükümet olarak hizmetin gerektirdiği en üst düzeyde eğitim almış, hukuk devleti ilkelerini özümsemiş, insan haklarına saygılı bireylerden oluşan bir polis teşkilatı ile 'daha iyi ve kaliteli güvenlik hizmeti' sunulacağına inandıklarını söyledi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Rize Polis Meslek Yüks
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Bakan Yazıcı, hükümet olarak hizmetin gerektirdiği en üst düzeyde eğitim almış, hukuk devleti ilkelerini özümsemiş, insan haklarına saygılı bireylerden oluşan bir polis teşkilatı ile 'daha iyi ve kaliteli güvenlik hizmeti' sunulacağına inandıklarını söyledi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Rize Polis Meslek Yüksekokulu'nun 2012-2013 eğitim yılı açılışına katıldı. Açılış törenine bakanların yanı sıra Rize Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Milletvekili Hasan Karal, İl Garnizon Komutanı Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler katıldı.

'16 BİN PMYO ÖĞRENCİSİ DERS BAŞI YAPTI'

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bir devletin güçlü kılınmasının o devletin ilkeleriyle bağlantılı olduğunu dikkat çekti. Bakan Şahin, " İnsan canının, malının, fikrinin garanti altına alındığı, özgürlüklerin korunduğu bir ortamda, 'hukukun üstünlüğü' ilkelerinden hareketle güvenlik hizmetinin sunulması devletin güvenlik alanındaki temel stratejisidir. Bu anlayış içerisinde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak gibi çok önemli bir görevi üstlenmiş olan polis teşkilatımız, sorumluluğunun bilinciyle büyük bir özveri içerisinde bütün gücüyle çalışmaktadır. Günümüzün en çok konuşulan konularından biri olan özgürlük-güvenlik denkleminin sağlıklı yürütülmesinde en kritik konulardan biri hiç şüphe yok ki güvenlik hizmetini yürüten bireylerin eğitim düzeyidir." dedi.

Halkının güvenini kazanan bir polis teşkilatının en büyük destekçisinin yine 'halk' olacağını belirten Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz hükümet olarak, hizmetin gerektirdiği en üst düzeyde eğitim almış, hukuk devleti ilkelerini özümsemiş, insan haklarına saygılı bireylerden oluşan bir polis teşkilatı ile daha iyi ve kaliteli güvenlik hizmeti sunulacağına inandık. Ve bu inançla attığımız adımlar sayesinde polis teşkilatımız da kendisini geliştirerek yaptıklarını yeterli gören değil 'daha iyi hizmeti nasıl sunarım' anlayışı ve arayışı ile fedakarca çalışmaktadır. Türk Polis Teşkilatı, insanımıza hizmet, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için vardır. Bu amaç için fedakarca çalışmalar yürüten Emniyet teşkilatımızın en üst yöneticisinden alt kademedeki çalışanlarına kadar bütün personelini tebrik ediyorum."

Rize'deki PMYO'da bu yıl 444 polis adayının eğitim alacağını Türkiye genelindeki PMYO'larda ise 16 bin öğrencinin ders başı yaptığını ifade eden Bakan İdris Naim Şahin şöyle konuştu: " Polis adayı kardeşlerime sesleniyorum; Kendinizi yetiştirmede bu eğitim-öğretim yılını en iyi şekilde değerlendirmenizi istiyorum. Her birinizin, mesleki ve etik değerleri benimsemiş, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı birer polis olarak Teşkilata katılmanızı bekliyorum."


Programda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 'polisliğin zor ama bir o kadar da kutsal bir meslek' olduğuna dikkat çekerek, "Hiçbir meslek sevmeden yapılmaz. Ama polislik mesleği sevmeden hiç yapılmaz. Polis, zor durumda kalan insanların ilk yardımcısıdır. Depremde, selde, afette vatandaşın imdadına koşan polistir. Bir kazada olay yerine ilk giden polistir. Yolda kalmış vatandaşa yardım eden yine polistir. Polis aynı zamanda suçluyla ilk karşılaşan kişidir. Hayatın her yerinde polis vardır. Gecesi gündüzü olmayan, 7 gün 24 saat, mesai saatleri dışında da devam eden bir meslektir polislik. Yeri gelecek özel hayatınızdan fedakârlık edeceksiniz. Bu yüzden bu meslek sevmeden yapılamaz diyorum. Polislik mesleği, diğer bütün mesleklerden farklı bir dirayet, farklı bir liyakat, farklı bir cesaret isteyen bir meslektir. Çünkü ülkemizin huzuru ve güvenliği, dirlik ve düzeni, birlik ve beraberliği, bugünü ve yarınları güvenlik güçlerimize emanettir." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından PMYO'da ilk ders RTEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Karaosmanoğlu tarafından verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA