22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sanatçı Reşit Muhtar, KEYDER için Kırık Mızrap Konseri verdi

Karadeniz Eğitim Derneği (KEYDER), 10. kuruluş yıldönümü etkinliklerine Reşit Muhtar'ın Kırık Mızrap konseri ile başladı.
Karadeniz Eğitim Derneği (KEYDER), 10. kuruluş yıldönümü etkinliklerine Reşit Muhtar'ın Kırık Mızrap konseri ile başladı. Samsunluların yoğun ilgi gösterdiği konserde Muhtar, seslendirdiği eserlerle izleyenleri büyüledi.

Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kırık Mızrap Konseri'ne Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta ile çok sayıda bürokrat ve vatandaş katıldı. Konser öncesinde kısa bir konuşma yapan KEYDER Başkanı Ömer Kabaş, derneğin kuruluşunun 10. yılı kutlama etkinliklerine Kırık Mızrap Konseri ile başladıklarını söyledi.

Gönül elçilerinin destek ve gayretleri, Kırık Mızrap'ın dertli şairinin ilhamları ve Allah'ın yardım ve inayetine güvenerek yola çıktıklarını ifade eden KEYDER Başkanı Kabaş, " Biliyorduk ki bekleyenlerimiz vardı. İşte 10 yıldır o bekleyenlere gitmek ve ulvi saydığımız medeniyetimizin güzel değerlerini gerek yurdumuzda gerekse dünyanın dört bir tarafındaki eğitim irfan ordusunun bir parçası olarak hareket ettik." ifadelerini kullandı.

Kırık Mızrap Konseri'nde sahne alan TRT İzmir Radyosu sanatçılarından Reşit Muhtar, izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı. Katılım yüksek olduğu konserde sanatçı Muhtar, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin şiirlerini bestelediği Kırık Mızrap albümünde yer alan eserleri seslendirdi. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı konserde Muhtar, söylediği birbirinden güzel türküler ve ilahilerde geceye renk kattı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA