22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Selçuklu Abdullah Aymaz Ortaoukulu'na TÜBİTAK'tan gümüş madalya

TÜBİTAK 17. Ulusal İlköğretim Matematik Bilim Olimpiyatı'nda Selçuklu Abdullah Aymaz Ortaokulu öğrencisi Ömer Avcı, gümüş madalya alarak Türkiye 2.'si oldu.
TÜBİTAK 17. Ulusal İlköğretim Matematik Bilim Olimpiyatı'nda Selçuklu Abdullah Aymaz Ortaokulu öğrencisi Ömer Avcı, gümüş madalya alarak Türkiye 2.'si oldu. Avcı, başarısıyla TÜBİTAK milli takımına da seçilerek Genç Balkan Matematik Olimpiyatı'nda Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.

TÜBİTAK'ın 24-25 Kasım tarihinde düzenlediği 17. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi. İlköğretim Matematik Bilim Olimpiyatları'nın ödül töreni Ankara MEB Şura Salonu'nda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak'ın katılımı ile yapıldı. Olimpiyatlarda altın madalya kazananlara 3 bin TL, gümüş madalya alanlara 2 bin 500 TL, bronz madalya alanlara ise 2 bin TL ödülün yanı sıra kitap setleri hediye edildi.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı'nın (BİDEB) düzenlediği Ulusal Bilim Olimpiyatları ile Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatları'nda final heyecanı Ankara'da yaşandı. Bilim olimpiyatları için nisan ayında yapılan birinci aşama sınavlarına başvuran 10 bin 396 öğrenciden 282'si, Matematik Olimpiyatı'nda ise 5 bin 120 öğrenciden 51'i Ankara'daki ikinci aşama sınavlarına katıldı.

Konya'da eğitim veren Özel Merve Selçuklu Aymaz Ortaokulu Müdürü İbrahim Aslan, öğrencilerinin SBS başarılarının yanı sıra olimpiyatlarda da başarılar elde ettikleri için mutlu olduklarını söyledi. Aslan "Okulda 6.sınıftan itibaren oluşturulan Matematik Olimpiyat Takımı öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin gayretli çalışmalarını meyvelerini veriyor. Okulumuz öğrencisi Ömer Avcı'nın kazandığı Türkiye 2.'liği gurur duyuyoruz. Konya'yı SBS başarısının yanı sıra Olimpiyat, Proje ve Sportif başarılar ile Türkiye ve dünyada temsil etmeye devam edeceğiz. Eğitimdeki başarılarımıza emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA