19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Roth'un konvoyunda kaza! 2 polis şehit

Claudia Roth'un konvoyunda bulunan bir polis aracı trafik kazası geçirdi.


Şırnak'ın İdil ilçesinde, Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth'un konvoyunda bulunan bir polis aracı Trafik Kazası geçirdi. Kaza sonucu polis memuru İhsan Civelek, olay yerinde, polis memuru Serkan Ağca da hastanede şehit oldu. Kazada yaralanan bir polis memurunun tedavisi sürüyor.

Kuzey Irak'tan, Habur Sınır Kapısı üzerinden Türkiye'ye gelen Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth'un konvoyunda, Cizre-İdil kara yolunda Trafik Kazası meydana geldi. Diyarbakır'a gitmek için İdil kara yolunu kullanan Claudia Roth'un konvoyunu güvenlik amacı ile takip eden, Cizre Emniyet Müdürlüğü'ne ait 73 AE 538 plakalı sivil polis aracı, İdil ilçe çıkışında, karşı yönden gelen ve sürücüsünün kimliği henüz açıklanmayan 72 EA 368 plakalı TIR'la çarpıştı. Kazada, polis memuru İhsan Civelek olay yerinde şehit olurken, kazada 2 polis de ağır yaralandı. Kazada ağır yaralanan polis memurları İdil Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen polis memuru Serkan Ağca kurtarılamazken, diğer polisin tedavisi sürüyor.

Kaza nedeniyle Roth'un konvoyu, bir süre olay yerinde bekledikten sonra yoluna devam ederken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA