16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Tanrıverdi: BM, Arakan'da Müslümanlara yapılan zulme müdahale etmeli

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Arakan'da Müslümanlara yapılan katliama BM'nin derhal müdahale etmesi gerektiğini söyledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Arakan'da Müslümanlara yapılan katliama BM'nin derhal müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi'nin açılışına katılan Tanrıverdi, Irak, Suriye ve daha bir çok ülkede Müslümanların katledildiğinin dile getirip BM'nin durumu kontrol altına alması gerektiğini vurguladı. Tanrıverdi şöyle devam etti: ''Müslüman kardeşlerimizin bu gözyaşlarının bir an önce dinmesi en büyük arzumuzdur. Asla seyirci kalamayız. Dünyada seyirci kalmamalı. Arakan'dan, Suriye'den bana ne diye düşünülmemeli. Özellikle de BM bu zulmün, vahşetin sona ermesi için derhal devreye girmelidir. Eğer bir BM, bir yaptırım uygulamayacaksa seyirci kalacaksa insanlık seyirci kalmayacaktır. BM derhal akan kanı durdurmalıdır. Aksi halde BM kendini tartışılır hale getirecektir. Zulmü durduramıyorsa bir etkinliği olmayan kuruluş olarak tescil edilecek ve barış isteyenler tarafından reddedilecektir.'' dedi.

BDP'Lİ BELEDİYELER, DEVLETİN VERDİĞİ İMKANI YA DAĞA HARCIYORLAR YA DA TAŞA

Belediyeler konusuna da değinen Hüseyin Tanrıverdi, BDP'li belediyelerin devletin verdiği imkanları dağa taşa harcadıklarını söyledi. KCK operasyonlarına bakıldığı zaman hangi amaçlarla tutuklandıklarının görüldüğünü aktaran Tanrıverdi, ''Onların bulunduğu yerlerde hizmet yoktur. Bizim olduğumuz yerde yedi den 70'e herkese hizmet vardır ve ayağına götürülür. Açılışını yaptığımız merkezi kullanacak gençlerimizin buradan en iyi şekilde yararlanmalarını diliyorum. Gençlerimiz, üstat Necip Fazıl ve onun gibi şairlerin eserlerini okuyup kendi yaşantılarına aktarırlar inşallah.''

SEÇİMLERİN ERKENE ALINMASI İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ OLMASI LAZIM

Seçimlerin erkene alınması tartışmalarını da değerlendiren Hüseyin Tanrıverdi ''2014 yerel seçimleri 2014 yılında yapılacaktır. Yerel seçimler 5 yılda bir yapılır. Bunun öne alınması mümkün değildir. Anayasa Değişikliği gerekir. Bunun içinde Türkiye'de 367 garabeti vardır. Bizim ne kadarda meclis içerisinde sayısal çoğunluğumuz varsa da, CHP'li bir arkadaşımız, 'sayısal çoğunlukları var bunu öne alabilirler' diye ifade etmiş olsa da, bu sayısal çoğunluğa bağlı birşey deği, 367 garabetine dayalı birşeydir. Dolayısıyla yerel seçimlerin öne alınması düşünülürse meclis içerisindeki siyasi partilerin uzlaşmasıyla mümkündür. Böyle bir öneri söz konusu olursa bunu oturur bizde yetkili kurumlarımızla değerlendiririz. ''şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA