20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Tezgahını geri alabilmek için CHP'li belediyeyi Kılıçdaroğlu'na şikayet etti

İzmir'in Buca ilçesinde belediye zabıtaları tarafından mağdur edildiğini iddia eden Ahmet Gülkaymak ve babası Resul Gülkaymak, mağduriyetlerinin giderilmemesi üzerine çareyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazmakta buldu.
İzmir'in Buca ilçesinde belediye zabıtaları tarafından mağdur edildiğini iddia eden Ahmet Gülkaymak ve babası Resul Gülkaymak, mağduriyetlerinin giderilmemesi üzerine çareyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazmakta buldu. Buca Pazaryeri'nde 2008 yılında tezgah açmaya başladıklarını, İzzettin Elma'dan 883 numaralı tezgahı aralarında anlaşarak 18 Ağustos 2008 tarihinde satın aldıklarını anlatan Gülkaymak, işgaliye borçlarını 2011 Mart ayına kadar 650-700 lira ödediklerini ancak buna rağmen yerin kendilerine verilmediğini iddia etti. Konunun bununla da bitmediğini belirten Gülkaymak, Altan Çavuşoğlu isimli tanımadıkları bir şahsın, 884 numaralı tezgahının 2006, 2007 ve 2008 yıllarına kadar olan borçlarını da zabıtaların isteği üzerine kendilerine ödettiğini öne sürdü.

Yaşadıkları mağduriyeti kimseye anlatamadıklarını, belediye yetkililerinin de duyarsız davrandığını söyleyen Gülkaymak, şunları anlattı: "Bugüne kadar 600-700 lira borç ödedik. 2009, 2010 ve 2011 yıllarının üçüncü ayına kadar olan borcu da ödeyecektik ancak paramız geri verilmediği gibi, 'Kullandığınıza sayılsın.' dediler. Biz ise 2008 yılında tezgah açmaya başladık. Ayrıca Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün bilgisi dahilinde, İzzettin Elma'dan 883 numaralı tezgahı da anlaşarak 18 Ağustos 2008 tarihinde aldık. İşgaliye için 2011 yılının üçüncü ayına kadar 650-700 lira ödememize rağmen bize verilmedi. Pazarcılar Esnaf Odası siciline 15 Nisan 2011 tarihinde kayıt yaptırdık. Aynı zamanda Buca Belediyesi'ne giderek, diğer tezgahın 119 lira işgaliye borcunu da son dilimine varıncaya kadar ödedik. Buna rağmen sık sık zabıtalar tarafından tacize uğradık. Bunun üzerine Başbakanlık'a şikayet ettik. 15 Nisan 2011 saat 17.20'de, Buca Belediyesi Zabıta Müdürü'ne gittim. Tezgah devirleri için evrakları teslim etmek istediğimi söyledim ancak kendisi, Başbakan'a şikayet dilekçesi yazdığım için tezgahları vermeyeceğini ifade ederek, 'Seni git Başbakan'ın kurtarsın. Sen AK Parti'yle mi bizi vurmaya çalışıyorsun?' dedi. Bense kendisine partili olmadığımı, ekmeğimin peşinde olduğumu söyledim ancak kapı dışarı edildim. Buradan da sonuç alamayınca çareyi, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yazmakta buldum."

Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ise suçlamaları kabul etmedi. Yetkililer, Elma'ya ait 883 numaralı tezgahın kendi aralarında alınıp satılmasının belediye yönetmeliğine aykırı olduğunu, devir işleminin bilgileri dahilinde olması gerektiğini, ayrıca Çavuşoğlu'nun tezgahı da belediyeye ait olmasına rağmen söz konusu kişilerin yine kendi aralarında anlaştığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu'na yazılan mektupta şu ifadelere yer verildi: "Sayın CHP Genel Başkanım, hani ne AKP'li ne de CHP'li ayrımcılığı yok diyordunuz? Ne olur bana yardım edin. Evime devamlı haciz geliyor. Bittim. Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu, Allah rızası için bana yardım edin. Ben korkuyorum, bana ne olur el uzatın. Bunlar yeri olmayanlara numarasız yer verip esnaftan para topluyor. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'yı lütfen arayın, bana yardımcı olun. Sağolun..."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA