23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

TGB'li kızdan AK Parti'ye tehdit: Bombalatmayın o binayı - 18:17

TGB üyesi Eskişehir Sorumlusu Merve Dağköylüoğlu, AK Parti il binasını bombalama tehdidinde bulundu.


Tüm Gençlik Birliği (TGB) üyesi Eskişehir Sorumlusu Merve Dağköylüoğlu, AK Parti il binasını bombalama tehdidinde bulundu. AK Parti İl Başkanlığı'na zorla girip, Atatürk ve Başbakan Erdoğan posterlerini indirerek kendi pankartlarını asmak isterken gözaltına alınan İP ve TGB'li arkadaşlarını desteklemek için adliyeye gelen Dağköylüoğlu, kendisini oluşturulan güvenlik kordonu dışına almak isteyen polislere, "Bir şey mi yapıyoruz sanki akşamdan beri? Bombalatmayın o binayı ya" diye tehdit etti.

Dün gece meydana gelen olayda İşçi Partili (İP) ve Tüm Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, Yunus Emre Caddesi üzerindeki AK Parti il binasına giderek, buradaki güvenlik görevlilerine önce sözlü, sonra fiili saldırıda bulunarak, zorla parti binasına girmek isterken, etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştı.

Zanlıların adliyeye çıkarılışı sırasında İşçi Partisi'nin gençlik yapılanması olan Tüm Gençlik Birliği üyesi Eskişehir Sorumlusu Merve Dağköylüoğlu, arkadaşlarını desteklemek için geldiği adliye binası önünde AK Parti binasını bombalama tehdidinde bulundu. Dağköylüoğlu, zanlıların adliyeye çıkarılışı sırasında çevrede oluşturulan kordon dışına almak isteyen polislere, "Bu nedir akşamdan bu yana ya. Bu ne faşist yaklaşım?" şeklinde tehditler savurması dikkat çekti. Dağköylüoğlu, daha sonra bölgeden uzaklaştırıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA