22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Trabzonsporbaşkanı gözaltında - İbrahim Hacıosmanoğlu gözaltında

İbrahim Hacıosmaoğlu gözaltına alındı. Yurtdışı seyahatinden dönen İbrahim Hacıosmaoğlu döner dönmez gözaltına alındı.


Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da dev operasyon kapsamında gözaltına alındı.

Sözcü gazetesi'nin iddiasına göre; Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da İstanbul"da bu sabah başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alındı. Hacıosmanoğlu, İsviçre"nin Nyon kentindeki kura çekimi dönüşünde Ankara Esenboğa Havalimanı"nda polis tarafından gözaltına alındı.

İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir?

İbrahim Hacıosmanoğlu 1966 yılında Trabzon'un Hayrat Merkez Mahallesi'nde doğdu. Uzun yıllar ticaret ile uğraştı. 2005-2007 yılları arası Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008'de dönemin Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın istifa edip seçim kararı alması üzerine seçimlerde aday oldu, fakat diğer başkan adayı Sadri Şener seçimleri kazandı ve seçilemedi. 27 Şubat 2012 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerine adaylığını koydu, fakat seçilemedi. 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçimlerde kullanılan yaklaşık 4500 oyun 1571'ini alarak Trabzonspor'un 15. Başkanı seçildi.

Bu arada Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA Avrupa Ligi'nde Juventus ile eşleşmeleri hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA Avrupa Ligi kurası sonrasında, "Juventus'a ikinci Türkiye seferinde de bir acı tattırmak bize yakışır" dedi.

Hacıosmanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kura çekimini değerlendirerek, "Galatasaray Juventus'u yendikten sonra içimde Juventus çıksın diye bir his vardı" dedi.

Trabzonspor'un büyük takımlara karşı iyi Futbol oynadığını hatırlatan Hacıosmanoğlu, "Juventus İtalya şampiyonu olabilir ama biz tarihimizie baktığımızda Juventus'a karşı iyi sonuçlar aldık" diye konuştu.

İlk maçın deplanmasmanda olmasının Trabzonspor için ufakta olsa bir avantaj olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, "Oradan avantajlı bir skorla dönüp Juventus'a ikinci Türkiye seferinde de bir acı tattırmak bize yakışır. Trabzonspor sevdalılarının, Türk milletinin desteğiyle bunu başarıcağımıza inanıyoruz" 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA