17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Turgut Reis'li öğrenciler Zonguldak şampiyonu oldu

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Turgut Reis İlköğretim Okulu 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşan Erkek Basketbol Takımı beden eğitimi öğretmenleri Selçuk Akbaş'ın gayretleri ile önce Ereğli, ardından da Zonguldak'taki takımları yenerek namağlup Zonguldak şampiyonu oldu.
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Turgut Reis İlköğretim Okulu 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşan Erkek Basketbol Takımı beden eğitimi öğretmenleri Selçuk Akbaş'ın gayretleri ile önce Ereğli, ardından da Zonguldak'taki takımları yenerek namağlup Zonguldak şampiyonu oldu. Şampiyonluk kupasını alan Turgut Reis İlköğretim Okulu öğrencileri büyük sevinç yaşadı.

20012-2013 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte düzenlenen Küçük Erkekler İlköğretim Okulları Arası Ereğli ve Zonguldak şampiyonasında mücadele eden Turgut Reis İlköğretim Okulu 5. ve 6. sınıf öğrencileri ilk olarak Ereğli'de Cumhuriyet, Yıldırım ve Armutçuk İlköğretim Okulunu ardından ise Zonguldak'ta TED Koleji ve Fatih Koleji Erkek Basketbol takımlarını yenmeyi başardı. Turgut Reis İlköğretim Okulu öğrencileri son maçlarında Zonguldak'ta Fatih Kolejini 30-38 yenerek şampiyonluk kupasını almayı başardı. Turgut Reis İlköğretim Okulu Erkek Basketbol takımının yeni hedefi ise Türkiye grup finallerine katılarak Türkiye şampiyonu olmak.

Çocuklarının her türlü olumsuz çalışma koşullarına rağmen önemli bir başarı elde ettiğini söyleyen aileler, "Bu şampiyonlukta Beden Eğitimi Öğretmenimiz Selçuk Akbaş'ın katkısı çok fazla. Çocuklarımıza böyle bir başarıyı yaşattığı için çok mutluyuz ve kendisine teşekkür ediyoruz. Bu başarının Ereğlimiz açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu çocuklara imkan verilse çok daha güzel başarılara imza atacaklardır. Biz yetkililerden bu çocuklara sahip çıkmalarını ve okulumuza bir spor salonu kazandırmalarını istiyoruz" dediler.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA