24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vali Kolat'tan polislere: Halkın özgürlüklerini kısıtlamayın

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, polislerin silah ile düdüklerine güvenip halkın özgürlüklerini kısıtlamamaları sı ve hukuka uygun hareket etmeleri gerektiğini söyledi.
Kırıkkale Valisi Ali Kolat, polislerin silah ile düdüklerine güvenip halkın özgürlüklerini kısıtlamamaları sı ve hukuka uygun hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

        Polis Meslek Yüksekokulu'nun 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı düzenlenen törenle açıldı. Törende yaptığı konuşmada, polislerin, insan haklarını ve özgürlüklerini sonuna kadar savunması gerektiğinin altını çizen Vali Kolat, "Polislerimiz için iki şey önemlidir ve bu konuda iki şeyi herkes dikkate almalıdır. Birincisi hukuk, ikincisi insandır. Hiçbir polis bir vatandaşa görevinin dışında müdahale etme yetkisine sahip değildir. Eğer ediyorsa orada hukuksuzluk vardır, polis hukuk elamanı değildir. Polis ülkenin silahlı gücüdür ve vatandaşlarına zulüm edemez. Polisler ve güvenlik güçleri hukukun içinde kalmalıdır." dedi.

        Terör örgütüne karşı Türkiye'de bulunan silahlı kuvvetlerin ve emniyetin her zaman donanımlı olması gerektiğini belirten Kolat, "Bir ülkede güvenlik yoksa özgürlüğünüz tehlike altındadır demektir. Huzur ve güvenliği tehdit eden terördür. Terörle mücadele askeri yönden kararlılıkla sürdürülecektir. Teröre baktığımız zaman çok acımasız bir örgüt. Çoluk çocuk öldürecek kadar vahşet ve delalet içerisindedir. Bu tür kişilerin insanlara vereceği hiçbir mesaj yoktur." diye konuştu.

        Şimdiki şartların polisler açısından modern ve teknolojik olduğunu belirten Kolat, "Güzel ve donanımlı bir okulda öğrenci olmak büyük bir şans. Önceden polisler çok zor altlar altında yetişiyordu. Son yıllarda yaşanan gelişim eğitim ve sağlık kurumlarına yansıdı. Türkiye'de baktığımız zaman polis akademileri ve polis meslek yüksek okulları gelişmiş ve çağın teknolojilerine ayak uyduran eğitim sistemini benimsiyor." şeklinde konuştu.

        PMYO Müdürü Yakup Şahan ise polisin gelişen teknoloji karşısında en çağdaş eğitimi alarak göreve hazır hale geldiğini dile getirdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA