16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yakutiye Belediyesi, kayağı tabana yayıyor

Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarda okuyan 6- 11 yaş grubu öğrencilerini, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki pistlerde 13 kayak öğretmeni eşliğinde eğitiyor.
Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarda okuyan 6- 11 yaş grubu öğrencilerini, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki pistlerde 13 kayak öğretmeni eşliğinde eğitiyor. Yakutiye'deki 70 okuldan yöneticilerin seçtiği 5'er öğrencinin bütün ihtiyaçları karşılanarak kayak eğitimi verildiğini belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, "Kursa aldığımız öğrenciler geleceğin milli kayakçıları olacak." dedi.

Yakutiye ilçe Belediye Başkanı Ali Korkut, okullarında başarılı olan 360 öğrenciye kayak eğitimi verdiklerini söyledi. Korkut, söz konusu öğrencilerin başarılı kayakçılar olarak yetişebilmeleri için ulaşım ve iaşe giderlerini de karşıladıklarına işaret ederek, "Yakutiye olarak hep ilkleri yapan bir belediye olduk. 360 öğrencinin kayakla tanıştırılması rekordur. Okullarında başarılı 360 öğrencinin kayak malzemesinden, ulaşım ve yiyeceğine kadar her şeyi belediye bütçesinden karşılıyoruz. Amacımız geleceğimiz olan çocukları spora teşvik etmek ve kış sporları merkezi haline gelen Erzurum'da kayak yapmasını bilmeyen çocuk bırakmamak. Kent merkezine 10 dakika uzaklıkta olan Palandöken'i maalesef görmeyen çocuklar var. Bu yıl 360 olan öğrenci sayısını önümüzdeki yıllarda 500'e çıkaracağız." diye konuştu.

Belediye Başkanı Ali Korkut, projeyle fırsat eşitliği sağladıklarını anımsatarak, kış turizm merkezi olma yolunda ilerleyen Erzurum için kayak kursunun önemine işaret etti. Korkut, "Herkes kayak yapabilmeli. İmkanı ve fırsatı olmayan kesimlere belediye olarak biz destek vereceğiz. Çocuklarımıza A'dan Z'ye bütün kayak gereçlerini sağlıyoruz. Servislerimiz var. Bu görüntü beni mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

    Ali Korkut, kurslarda başarı gösteren öğrencilerin belediye kayak takımına alınarak, Milli Takım'a kadar yükselmelerinin önünün de açılacağını sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA