27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yozgat Belediyesi, geleceğin sporcularını yetiştiriyor

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Belediye Spor Kulübü altyapı takımına büyük önem verdiklerini belirterek, geleceğin sporcularının Yozgat'tan yetişeceğini söyledi.
Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Belediye Spor Kulübü altyapı takımına büyük önem verdiklerini belirterek, geleceğin sporcularının Yozgat'tan yetişeceğini söyledi.
Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Belediye Spor Kulübü 9-13 yaş grubu sporculara malzeme yardımında bulundu. Başkan Başer beraberinde Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt ve Zabıta Müdürü Musa Baran ile birlikte belediye tarafından açılan Yaz Spor Okulundan Belediye Spor Kulübü Futbol altyapı takımına seçilen 9-13 yaş grubu sporcuların antrenmanlarını ziyaret ederek, spor malzemesi ve forma yardımında bulundu. Belediye Başkanı Yusuf Başer, çocuklara çikolata ikram ederek kaleye de şut çekmeyi ihmal etmedi.
Başkan Başer, "Belediye olarak spora büyük önem veriyoruz. Futbolun yanı sıra diğer sor dallarına da elimizden geldiğince desteğimizi sürdürüyoruz. Şuan mevsim itibariyle kış olmasına rağmen Mehmet Yancıoğlu, hocamızın gözetiminde ve Tevfik Bozkurt Bey'in idaresinde yaz spor okulumuz devam ediyor. Özellikle 9-13 yaş gurubu arasında futbola meraklı, yetenekli çocuklarımızı yazdan beri bir elemeye tabi tutuldu. Bu sayede inşallah önümüzdeki yıllarda milli takıma, büyük takımlara transfer olacak çocukları buradan yetiştirme imkanımız olacak. Altyapıya küçük yaşta ve erken başlanması çok önemlidir. Ayrıca belediye olarak yine diğer spor dallarına özellikle ata sporumuz güreşe de büyük önem veriyoruz. Yine Basketbol voleybol gibi cirit gibi spor dallarına da belediyemiz imkan sağlıyor. Bugün de belediyemiz Futbol takımında oynayan çocuklarımızın antrenman çalışmalarını yerinde gördük memnun olduk, kendilerine eşofman hediyemiz ve malzeme yardımımız oldu. İnşallah bundan sonra da çalışmaları devam edecektir, ben kendilerine başarılar diliyorum."diye konuştu.
Belediye Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Yancıoğlu'da Başkan Başer'e katkılarından dolayı teşekkür etti. Yancıoğlu, "Belediyemiz tarafından açılan yaz spor okulları kışında çalışmasını sürdürüyor. yaklaşan 15 tatili için sporculara izin vereceğiz. tatilin ardından yine çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Amacımız geleceğin sporcularını Yozgat'ımızdan yetiştirmek ve Yozgatspor'a kazandırmaktır. Bu vesile ile bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Yusuf Başer'e ve Başkan Yardımcımız Tevfik Bozkurt Bey'e çok teşekkür ediyorum."d edi.
Genç sporcularda Başkan Başer'e forma ve malzeme desteği için teşekkür ederek Başkan Başer'in kendilerini izlemeye gelmesine sevindiklerini belirtti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA