20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yüreğir Belediyesi'nden ücretsiz SBS kursu

Yüreğir Belediye Kültürevlerinde önemli bir hizmet daha başlıyor.
Yüreğir Belediye Kültürevlerinde önemli bir hizmet daha başlıyor. Ekonomik imkânları yetersiz olan öğrencilere yönelik ücretsiz SBS kursu verilecek. Bunun için 8-9 Aralık günleri 6-7-8 sınıflara yönelik deneme sınavı yapılacak.

Kiremithane Mahallesi'ndeki Yunus Emre, Köprüköyü'ndeki Mehmet Akif Ersoy, Yamaçlı Mahallesi'ndeki Mevlana ve Levent Mahallesi'nde bulunan Çetin Topçuoğlu kültürevlerinde yapılacak sınava katılacak öğrencilerin bir an önce kayıtlarını yaptırmaları istendi.

Daha önce 19 Mayıs Ahmet Yesevi Kültürevinde Ücretsiz SBS kurslarının başlattıklarını hatırlatan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, yoğun istek ve talep üzerine diğer kültürevlerinde de bu kursların başlatılacağını söyledi. Çelikcan, "Öğrencilerimizin eğitim-öğretimlerine takviye ve sınavlarına hazırlık amacıyla bu kurslarımızı açıyoruz. Geçen yıllarda bu kurslarımız sayesinde birçok dar gelirli öğrencimiz çok güzel okullara girdiler. Çocuklarımız hedefledikleri güzel okulları kazanarak kendi geleceklerine yön verme şansına sahip olacaklar. Biz de bu öğrencilerimizin gelecek ve meslek seçimlerinde pay sahibi olmak, onlara mütevazı katkılar koymak istiyoruz. İmkânlarımızı Yüreğir'in çocuklarına harcıyoruz, harcamaya devam edeceğiz. Allah hepsine zihin açıklığı ve üstün başarılar nasip etsin." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA