17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

ABD'nin Bişkek Büyükelçisi, diplomatik görevi tamamlandı - 10:46

ABD'nin Bişkek Büyükelçisi Tatiana Gfeoller, Kırgızistan'daki diplomatik görevini tamamladı.
ABD'nin Bişkek Büyükelçisi Tatiana Gfeoller, Kırgızistan'daki diplomatik görevini tamamladı. Gfeoller yaptığı yazılı açıklamada, Kırgızistan'da çok güzel günleri geçirdiğini belirterek 3 yıllık görev süresinin tamamlandığını duyurdu.
Gfeoller Kırgızistan'da geçen yıl yaşanan halk ayaklanmasında göstericilerin hayatını kaybetmesi ve ülkenin güneyindeki Kırgız- Özbek etnik çatışmasının kendisini derinden üzdüğünü kaydetti. Gfeolleri, Kırgız halkının anayasasını ve demokrasisini oluşturduğunu hatırlattı. Büyükelçi açıklamasında: "Kırgızistan'da demokrasi için reformlar ve basın özgürlüğü büyük önem taşımaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, reformların ve bu yönde yapılacak tüm çabaları desteklemektedir. Bu ülkede ulaşılan başarılara ABD'nin büyük etkisinin olduğunu belirtebilirim. Kırgızistan'da reformlarla umut dolu gelecek, barış ve özgürlüğü hissediyorum." dedi.

SAVUNMA BAKANI DANIŞMANI OLACAK
Bu arada Büyükelçi Gfeoller Kırgızistan Başkanı Almazbek Atambayev tarafından kabul edildi. Gfoeller veda görüşmesi sırasında bundan sonra ABD Savunma Bakanı Danışmanlığı görevini yürüteceğini aktardı.
Atambayev, ise ABD'nin ülkesindeki gelişmelere cesaretle yaklaştığını kaydetti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA