26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Alanya'ya Fin çıkartması - 11:25

Alanya'nın kardeş şehri Rovaniemi, Alanya'da düzenlenmesi planlanan Alanya Turizm ve Sanat Şenliği etkinliğine çıkartma yapmayı planlıyor.
Alanya'nın kardeş şehri Rovaniemi, Alanya'da düzenlenmesi planlanan Alanya Turizm ve Sanat Şenliği etkinliğine çıkartma yapmayı planlıyor. Rovaniemi şehrine bir dizi ziyaret için gelen Alanya Şehir Festivali Organizatörü Mehmet Ali Koçak, Finlilerin bir kültür ve sanat çıkartması yapmayı düşündüklerini ve Alanya'daki insanlara kendi kültürlerini tanıtmak istediklerini belirtti.
    Etkinlik kapsamında Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) 'MUZ' konulu bir fotoğraf sergisi, bunun yanında da bir saat sürecek oda orkestrası dinletisi sunulması planlanıyor. Finlandiya'da bir yetenek yarışmasında birinci gelen grup etkinlik kapsamında Alanya'ya gidecek.
    Şenliğin diğer gününde ise Finli bir Rock grubu konser verecek. Finli iki aşçı da Alanya'da Ain yemeklerini tanıtacaklar. Alanya'da Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, "Alanya'yı daha çok tanıtmak için bu tarz etkinliklerle Alanya'nın büyümesini istiyoruz. Bu kapsamda bir havaalanı ve üniversite projesi de gündemde." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA