21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Alman üniversitelerinden Almanca bilen Türklere davet - 17:07

Almanya'nın Hamburg eyaleti yüksek öğrenim imkanlarını internet aracılığı ile dünyaya duyuracak.
Almanya'nın Hamburg eyaleti yüksek öğrenim imkanlarını internet aracılığı ile dünyaya duyuracak. Hamburg'da önümüzdeki dönemden itibaren yüksek öğrenim ücretsiz olacak.

Almanya'da ilk olarak Hamburg eyaletinde yüksek öğrenimi teşvik etmek amacıyla 'Studier doch! Wege ins Studium- Yüksek Öğrenim Görsene!'- 'Yüksek Öğrenime Giden Yollar' adı altında bir internet sitesi faaliyete geçirildi. Site başta Türkiye olmak üzere yurtdışından yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak.

www.studierdoch.hamburg.de adlı siteden Hamburg'daki yüksek öğrenim imkanları ve buna bağlı olarak düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi alınabilecek.

Site ile ilgili açıklama yapan Hamburg Bilim ve Araştırma Bakanı Dorothee Stapelfeldt, "İnternet bugünün gençlerinin birlikte yetiştiği ve her gün takip ettiği medya. Biz burada sunduğumuz imkanlarla öğrencilerde erken yaşlarda yüksek öğrenime ilgi uyandırmak ve sayısız imkanlar hakkında genel bakış sunmak istiyoruz. Ancak bu sayede okuldan yüksek öğrenime geçmeyi daha iyi hale getirebiliriz.'' dedi.

Türkiye'de Almanca bilen ve Almanya'da eğitim almak isteyen çok sayıda genç bulunduğunu tahmin eden Stapelfeldt, "Bu kişiler, Hamburg'daki üniversiteler ile ilgili bilgileri ilk elden alabilecekler." ifadelerini kullandı.

Hamburg Eğitim Bakanı Ties Rabe ise "Bu internet sayfası öğrencilere daha ilk ve ortaokul seviyesindeyken yüksek öğrenim imkanlarını tanıtıyor." ifadelerini kullandı. İnternet sitesinde, Hamburg'daki üniversitelerdeki tüm etkinlikler hakkında da bilgi verilecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA