26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakü'de Hazar'ın statüsü görüşülecek - 11:35

Türkmenistan'ın Bakü Büyükelçisi Toylu Kömekov, Hazar Denizi'nin statüsü konusunda beş taraflı görüşmelerin yakında Bakü'de yapılacağını kaydetti.
Türkmenistan'ın Bakü Büyükelçisi Toylu Kömekov, Hazar Denizi'nin statüsü konusunda beş taraflı görüşmelerin yakında Bakü'de yapılacağını kaydetti.
Azeri basınına konuşan Büyükelçi Kömekov, Azerbaycan ve Türkmenistan arasında sürekli Hazar konusunda karşılıklı görüşmeler yapıldığını belirtti. Türkmenistan, Trans-Hazar doğalgaz boru hattının çevre etkisine büyük önem verdiğini kaydeden Kömekov, bu bağlamda Aşkabat'ın Şubat ayında Hazar Denizi'nde boru hatlarının çevreye etkisi konulu uluslararası konferansa ev sahipliği yaptığını ve bu konferansın verimli geçtiğini ifade etti.
Türkmenistan'ın enerji kaynaklarını çeşitli yollarla dünya piyasasına ulaştırma projelerine bağlı kaldığını ifade eden Türkmen Büyükelçi, Aşkabat'ın müşterilerine sınırdan gaz satmaya ve Avrupa'ya da gaz tedarik etmeye hazır olduğunu bildirdi.
Büyükelçi Kömekov, aynı zamanda yakında Türkmenistan ile Azerbaycan arasında doğrudan uçak seferlerinin de başlatılacağını açıkladı. Bununla ilgili görüşmelerin sürdürüldüğünü kaydeden Türkmen Büyükelçi, uçak seferlerin iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesine katkı sağlayacağını belirtti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA