16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bavyera'da kumar bağımlıları için Türkçe danışma hattı kuruldu - 15:44

Almanya'da bağımlılık yapan kumar makinelerinin insanlara verdiği zararın Federal Hükümet tarafından kısa süre önce gündeme getirilmesinin ardından iyi bir haber de Bavyera Şans Oyunları Bağımlılığı Dairesi'nden (LGS) geldi.
Almanya'da bağımlılık yapan kumar makinelerinin insanlara verdiği zararın Federal Hükümet tarafından kısa süre önce gündeme getirilmesinin ardından iyi bir haber de Bavyera Şans Oyunları Bağımlılığı Dairesi'nden (LGS) geldi. LSG, kurduğu telefon hattıyla şans oyunları bağımlısı Türklere Türkçe hizmet verecek.

LSG, birçok insanın korkulu rüyası şans oyunları bağımlılığına karşı Türkleri de bilinçlendirmek için harekete geçti. Çok sayıda Türk kökenli vatandaşın da talih oyunlarına bağımlı hale geldiklerini belirten yetkililer, bunun önüne geçmek için geçen ay Türkçe telefon danışma hattı açtı.

Sanş oyunları bağımlılığının, sık sık aşırı borç, sosyal çevreyi kaybetme, depresyon ve intihar düşüncesine kadar insanları sürüklediğine dikkat çekilen basın bildirisinde, bu nedenle bu ağa düşmüş insanların bu hastalığın psikolojik ve sosyal sonuçlarını dikkate alan geniş bir danışmaya ihtiyacı olduğunun altı çizildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA