21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Denktaş'ın durumunda az da olsa iyileşme var - 17:36

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumundaki belirsizlik devam ediyor.
Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumundaki belirsizlik devam ediyor. Denktaş'ın doktorları kurucu cumhurbaşkanının hayati riskinin uzun bir süre devam edeceğini söyledi. Başhekim Yardımcısı Erkan Kaptanoğlu, "Risk devam ediyor ancak hastamızın sağlık durumundaki iyiye doğru gidiş bizim için son derece önemli." dedi.

Denktaş'ın doktorları Yakın Doğu Hastanesi'nde yoğun bakımda bulunan KKTC eski Cumhurbaşkanının son durumu ile ilgili basın mensuplarını bilgilendirmeye devam ediyor. Son olarak bugün saat 16: 30'da son gelişmeler hakkında açıklama yapan doktorlar, Denktaş'ın sağlık durumunun düne göre daha iyi olduğunu söyledi. Denktaş'ın akciğer enfeksiyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Akciğer Hastalıkları Uzmanı Finn Rasmussen, "Şans eseri hastamız iyiye doğru gitmektedir. Bugün hastamızın dinlenme günleridir. Yarın ya da yarından sonraki gün hastamızı solunum cihazından çıkarmayı düşünüyoruz." dedi. Kardiyoloji Bölümü Uzmanı Orhan Önalan ise "Denktaş'ın kalp ritmindeki ve tansiyonundaki sorunlar giderildi. Şu anda her şey bizim kontrolümüzde seyrediyor." sözlerini kaydetti.

Denktaş'ın sağlık durumundaki riskin hala devam ettiğini aktaran Kaptanoğlu ise, "Yavaş yavaş iyiye doğru gidiyoruz. Risk uzun zaman sürecek ancak, iyi olmaya başlaması bizim için son derece önemli bir durum." açıklamalarına yer verdi.

Doktorların açıklamasını, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş da salonda dinledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA