16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Denktaş, solunum cihazından çıkarılacak - 11:12

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumundaki olumlu gidişat devam ediyor.
KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumundaki olumlu gidişat devam ediyor. Denktaş'ın doktorları KKTC'nin eski Cumhurbaşkanının bugün ya ya da yarın solunum cihazından çıkarılabileceğini söyledi.

Denktaş'ın doktorları Yakın Doğu Hastanesi'nde bu sabah yaptıkları basın açıklamasıyla kurucu cumhurbaşkanını sağlık durumunun iyiye gittiği müjdesini verdi. Denktaş'ın durumunun önceki günlere nazaran çok daha iyiye gittiğini söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Finn Rasmussen, "Denktaş'ın şu anki durumu eskiye nazaran çok daha iyi seyrediyor. Akciğerinde bir iyileşme kaydedildi. Bizim için en önemli şey hastanın solunum cihazından çıkarılmasıdır. Bugün bunu deneyeceğiz. Eğer bugün olmazsa yarın solunum cihazında çıkarmaya çalışacağız." dedi.

Denktaş'ın felç durumunun devam ettiğini aktaran Denktaş'ın doktorlarından Prof. Dr Mehmet Özmenoğlu da, "Denktaş'ın bilinci açık durumda. Sözel uyarılara cevap vermektedir. Nörolojik açıdan herhangi bir kötüye gitme durumu söz konusu değildir. Felç durumu devam ediyor. Kanını sulandırmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kardiyoloji Bölümü Uzmanı Orhan Önalan ise kalp durumu hakkında yaptığı açıklamasında, Denktaş'ın kalbindeki ritm bozukluğunun kontrol altına alındığını söyledi. Önalan, "Kalp durumu bizim istediğimiz durumda seyretmektedir. Temel amacımız kalbini kontrol altında tutmaktır. Daha önceden bir kalp sıkıntısı geçirmiş olması bizi biraz sıkıntıya sokmuştur. Ancak şu an için her şey kontrol altında." sözlerini aktardı.

Yakın Doğu Hastanesi Başhekim yardımcısı Prof.Dr Erkan Kaptanlu da, "Hastamızın durumu iyiye doğru gidiyor. Her şey stabil yani gayet iyi durumda." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA