22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Devlet Bakanı Faruk Çelik'ten yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına çağrı - 16:39

Devlet Bakanı Faruk Çelik, 'Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu' üyeliği için 25 Mart 2011 tarinire kadar başvuru yapılabileceğini bildirdi.
Devlet Bakanı Faruk Çelik, 'Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu' üyeliği için 25 Mart 2011 tarinire kadar başvuru yapılabileceğini bildirdi. Çelik, "Danışma Kurulu üyeliği ile ilgili önceden herhangi bir isim belirlenmemiştir. 'Nasılsa seçilecekler bellidir' gibi düşüncelerle Kurul Üyeliğine başvuru yapmaktan çekinmek doğru değildir. Vatandaşlarımızın, üye seçiminin objektif kriterlere uyularak yapılacağından emin olmalarını istiyorum." dedi.
Çelik, yaptığı açıklamada, ''Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesinde oluşturulacak olan 'Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu' üyeliği başvurusu yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya kaybettirme halleri dışında vatandaşlıktan çıkan herkese açıktır. Şu anda 25 Mart 2011 tarihine kadar devam edecek bir başvuru sürecinden geçiyoruz. Yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımıza açık çağrıda bulunmak istiyorum. Danışma Kurulu üyeliği ile ilgili önceden herhangi bir isim belirlenmemiştir. 'Nasılsa seçilecekler bellidir' gibi düşüncelerle Kurul Üyeliğine başvuru yapmaktan çekinmek doğru değildir. Vatandaşlarımızın, üye seçiminin objektif kriterlere uyularak yapılacağından emin olmalarını istiyorum. Bulundukları ülkelerle ilgili Kurul çalışmalarına katkıda bulunmak ve söz söylemek isteyen herkesi başvuru yapmaya davet ediyorum. Başvurular Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına şahsen, posta veya elektronik ortamda yapılabilmektedir. Öte yandan, önümüzdeki günlerde Türkiye'nin yurtdışındaki temsilcilikleri (Büyükelçilik veya Başkonsolosluk) de başvuruları kabul etmeye başlayacaktır." ifadelerine yer verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA