26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Egemen Bağış: İlerleme Raporu'nda at pazarlığı yapılıyor - 16:46

Egemen Bağış, AP'nin Türkiye hakkında yayınladığı ilerleme raporlarının hiçbir zaman objektif olmadığını söyledi.


Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye hakkında yayınladığı ilerleme raporlarının hiçbir zaman objektif olmadığını söyledi. AP'deki tüm grupların menfaatleri gereği Türkiye'ye farklı eleştiriler getirdiğini söyleyen Bağış, yapılanı 'at pazarlığı'na benzetti.

Bağış, "AP raporunu çok ciddiye almıyoruz. Bunları izleriz, görüşmeler yaparız ama burada yapılan siyaset 'yerel'dir." ifadelerini kullandı. Bakan Bağış, AP Başkanı Jerzy Buzek'in görev süresinin yakında dolacağını hatırlatarak, "Onun yerine göz dikenler Turkiye'yi siyasi hesaplarına alet ediyorlar." dedi.

HİÇBİR MESLEK GRUBUNUN SUÇ İŞLEME LÜKSÜ YOK

Türkiye'de basın özgürlüğünün garantisinin AK Parti olduğunu savunan Egemen Bağış, "Hiçbir meslek grubunun suç işleme lüksü yok. Üç buçuk sene önce bize kapatma davası açıldı. Biz kendimizi savunduk ve davayı kazandık." dedi. AB ülkelerinin WikiLeaks yayınlarını sansürlediğini ve bunun özgürlük ihlali olarak değerlendirmediğini söyleyen Egemen Bağış, "Ama Başbakan'ın yatak odasının gizlice dinlenilmesi ve bu kayıtların yayınlanması basın özgürlüğü olacak; yok öyle bir şey." şeklinde konuştu.

İngiltere'de bir gazetenin AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde yalan haber yapması sebebiyle mahkum edildiğini hatırlatan Bağış, bunun basına baskı şeklinde yorumlanmadığını hatırlattı. Bağış, söz konusu gazete özür dilerken aynı haberi sayfalarına taşıyan Türk gazetelerinden özür gelmediğine dikkat çekti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA