23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Gül'e Türkmenistan'dan Nevruz daveti

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ülkesindeki Uluslararası Nevruz Şenlikleri'ne davet etti.
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ülkesindeki Uluslararası Nevruz Şenlikleri'ne davet etti. Uluslar arası Nevruz Şenlikleri, bu sene Türkmenistan'da yapılacak.
Türkmen medyasına göre, Gül'ün isteği üzerine Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Liderler, telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki işbirliğini ele aldı. Gül ile Berdimuhamedov, ikili ilişkiler yanı sıra ülkelerin ilgi alanına giren uluslararası ve bölgesel konularda da görüş alış-verişinde bulundu.
Türkmenistan'daki Türk şirketlerine verdiği destekten dolayı Türkmen mevkidaşı Berdimuhamedov'a memnuniyetini dile getiren Gül, Türk işadamlarının Türkmenistan'da önemli ortak projelere imza atmaya hazır olduklarını belirtti.
Türkmen lider Berdimuhamedov ise Cumhurbaşkanı Gül'ü bu sene ülkesinde kutlanacak Uluslararası Nevruz Şenlikleri'ne davet etti.
Türk dünyasının ortak bayramı olan Nevruz'un Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası statü kazanmasıyla, bu bayram bölge ülkeleri tarafından üst düzeyde kutlanıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA