21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Hem gezecekler, hem oy kullanacaklar - 11:41

Zaman Gazetesi Dortmund Temsilciliği'nin düzenlediği İstanbul gezisine katılanlar, hem oy kullanacaklar hem İstanbul'u gezecekler.
Zaman Gazetesi Dortmund Temsilciliği'nin düzenlediği İstanbul gezisine katılanlar, hem oy kullanacaklar hem İstanbul'u gezecekler.

Zaman Gazetesi Dortmund Temsilciliği İstanbul gezisi düzenledi. İstanbul kültür turuna Alman, Türk ve İtalyanlardan olmak üzere 31 kişi katıldı. Dortmund Havaalanından hareket eden gruba Dortmund Temsilcisi Ekrem Yıldırım eşlik etti. 4 gün boyunca İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan gruptaki Türk vatandaşları aynı zamanda 12 Haziran seçimleri için oy kullanacak.Geziye katılanlar, oy kullanacakları için heyecanlı olduklarını dile getirdi. Osnabrcük'ten katılan Osman Balkaya, oy kullanmayı vatanı bir vazife olarak görüyor. Balkaya, "Geziye Alman arkadaşlarımız da katıldı. İstanbul'u görmek istediler. Hem gezeceğiz hem de vatani görevimiz olan sandığa giderek oyumuzu kullanacağız." dedi.Türklerle beraber çalışan ve heyecanlı olduğunu ifade eden Rainer Stucke ise şunları söyledi: "İlk defa Türkiye'ye gidiyorum. Çok heyecanlıyım. Üniversiteler şehri olan İstanbul'u göreceğim. Kültür zenginliğini biliyorum. Boğazı da görmek istiyorum."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA