21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Japonya Başbakanı: 3 binden fazla kişi kurtarıldı - 16:16

Japonya Başbakanı Naoto Kan, deprem ve tsunami felaketi sonrası yapılan çalışmalar ile 3 binden fazla kişinin kurtarıldığını bildirdi.
Japonya Başbakanı Naoto Kan, deprem ve tsunami felaketi sonrası yapılan çalışmalar ile 3 binden fazla kişinin kurtarıldığını bildirdi.
    Kyodo Haber Ajansı ise Japonya'nın Minamisanriku kasabasında 9 bin 500 kişiden haber alınamadığını duyurdu. Kyodo, yerel yönetime dayandırdığı haberinde, Miyagi bölgesindeki Minamisanriku kasabasında deprem ve tsunami sonrası 9 bin 500 kişinin kayıp olduğunu bildirdi. Pasifik kıyılarındaki kasabanın nüfusunun 17 bin civarı olduğu ve kayıp sayısının nüfusunu yaklaşık yarısını oluşturduğu belirtildi.
    Bu arada Japonya ordusuna bağlı kurtarma ekiplerinin Iwate bölgesinin sahil şehri Rikuzentakata'da 300-400 ceset bulduğu bildirildi. Rikuzentakata'yı dün meydana gelen deprem sonrası güçlü tsunami dalgaları vurmuştu.
    Resmi rakamlara göre ise deprem ve tsunami sonucu ölü sayısının 600'ü geçtiği ve 650'den fazla kişinin de kayıp olduğu belirtildi. Ölü sayısının bin 700'ü geçmesinde endişe ediliyor.
    Öte yandan Japonya'nın kuzeydoğusunda 6.0 ve 4.8 büyüklüğünde iki artçı deprem meydana geldiği aktarıldı. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA