16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kahveyle Medvedev'in portresini çizdi - 13:17

Moskova'da düzenlenen bir resim sergisinde Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in kahveyle çizilen portresi büyük ilgi gördü.
Moskova'da düzenlenen bir resim sergisinde Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in kahveyle çizilen portresi büyük ilgi gördü. Kendi eserini anlatan Rus ressam İrina Liçis, "Boya yerine sadece kahve ve sudan yararlandım." dedi.

"Bizi Hayretlere Düşüren İnsanlar" başlıklı resim sergisinde ressam Liçis'in eserleri tanıtıldı. Resimler arasında Michael Jackson, Charlie Chaplin, Madonna ve ayrıca Devlet Başkanı Medvedev, cerrah Leonid Roşal, balerin Anastasiya Voloçkova gibi ünlü Ruslara ait portreler bulunuyor.

Sergideki eserlerin en büyük özelliğinin resimlerin yapılmasında kahve dışında hiç ir boyanın kullanılmaması. Katılımcılar en çok Medvedev'in portresine ilgi gösterdi. Eserini tanıtan ressam Liçis, " Sadece kahve ve sudan yararlandım. Resimde tonun parlak ayarını göz önünde bulundurarak kahve ve suyu ona göre karıştırıyorum." diye konuştu. Rus ressam boya yerine kahve kullanmayı iki yıl önce öğrendiğini de sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA