16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kazakistan, resim sergisi açtı - 15:19

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 1.Türk Üniversite Sektörü Zirvesi'nin onur konuğu olan Kazakistan, etkinlikler çerçevesinde resim sergisi açtı.
İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 1.Türk Üniversite Sektörü Zirvesi'nin onur konuğu olan Kazakistan, etkinlikler çerçevesinde resim sergisi açtı. Serginin açılış konuşmasını yapan Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Canseyit Tümebayev , iki ülke arasındaki kültürel ilişkilerin giderek arttığını söyledi. Kazakistan'ın güzelliklerini Türk halkına göstermek için resim sergisi açtıklarını ifade eden Tümebayev, 1.Türk Üniversite Sektörü Zirvesi'nin onur konuğu oldukları için memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Ülkesindeki eğitimin kalitesini sıralayan Tümebayev, Kazakistan'da okuma yazma oranının yüzde 99.5 olduğunu aktardı. Ülkesinde 28 Türk okulunun eğitim verdiğini hatırlatan Büyükelçi Tümebayev, Kazakistan'ın bu çerçevede çok sayıda uluslar arası olimpiyatta altın madalya aldığını kaydetti. Sergide; Kazakistan'ın tarihi ve turistlik yerlerinin resimleri yer aldı.
Kazakistan'da gelen halk müziği ekibi mini bir konser verdi. Sergiyi aralarında eski turizm bakanlarından Bülent Akarcalının da olduğu çok sayıda ziyaretçi gezdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA