21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

KGAÖ Genel Sekreteri, Kırgızistan ve Tacikistan'a gidecek - 13:59

Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) Genel Sekreteri Nikolay Bordyuja, önümüzdeki hafta Kırgızistan ile Tacikistan'a bir ziyaret gerçekleştirecek.
Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) Genel Sekreteri Nikolay Bordyuja, önümüzdeki hafta Kırgızistan ile Tacikistan'a bir ziyaret gerçekleştirecek. Bordyuja'ya bu ziyaretinde Rusya Milli Güvenlik Kurulu Sekreter Yardımcısı Yuri Zubakov eşlik ediyor.
KGAÖ'nün basın sözcüsü Vladimir Zaynetdinov'un Tacik 'Asia-Plus' ajansına verdiği bilgiye göre, ziyaret kapsamında yapılacak görüşmelerde söz konusu ülkelerin Afganistan ile sınırındaki bölgelerin genel durumu ve bölgesel güvenlik konularının değerlendirileceği kaydedildi.
Bordyuja ve beraberindeki heyet, ilk önce Kırgızistan'ın Oş ve Batken illerinde temaslarda bulunacak. Heyet, Kırgızistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Kurulu Sekreteri Şamil Atahanov ve diğer askeri yetkililer ile görüşmelerde bulunacak.
Daha sonra KGAÖ heyeti, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tacikistan'ın Hocant kentine geçecek. Bordyuja, burada Tacikistan Milli Güvenlik Kurulu Sekreteri Amirkul Azimov ile istişare toplantısı gerçekleştirecek.
Görüşmelerde, bölgedeki güvenliğin daha da sağlamlaştırılması için ortak eylem planlarının ele alınması bekleniyor.
Bordyuja ayrıca, Tacikistan temasları çerçevesinde 16-17 Mart tarihleri arasında Duşanbe'de gerçekleştirilecek KGAÖ dışişleri bakanları konseyine bağlı Afganistan ile ilgili çalışma gurubunun toplantısına katılacak.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA