26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Lech Walesa'nın oğlu Maraş bölgesine izinsiz girince gözaltına alındı - 15:56

Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden KKTC'ye turist olarak gelen dört kişi, Maraş bölgesine izinsiz girdikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.
Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden KKTC'ye turist olarak gelen dört kişi, Maraş bölgesine izinsiz girdikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Yakalanan dört kişiden ikisinin Rum, diğerlerinin diplomatik pasaport hamili Avrupa Parlamentosu (AP) üyesi Polonya vatandaşı oldukları belirtildi.

Güvenlik Kuvvetleri Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, Polonya uyruklu Arthur Jaroslav Zasada ve Jaroslaw Leszek Walesa hakkında, uluslararası sözleşmelere göre KKTC Dışişleri Bakanlığı ile koordineli olarak gerekli işlemlerin yapılmakta olduğu kaydedildi. Jaroslaw Leszek Walesa'nın eski Polonya Cumhurbaşkanı Lech Walesa'nın oğlu olduğu öğrenildi.

Konu hakkında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturmada, GKRY uyruklu Loannis Matsis'in, Polonyalı AP milletvekillerini, evini göstermek bahanesiyle bilinçli olarak birinci derece askeri yasak bölgeye geçirdiği kanaatine varıldığı belirtilen açıklamada, GKRY vatandaşları ile ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Gözaltına alınanların birkaç gün içerisinde mahkemeye çıkarılması bekleniyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA