24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Pokemon'un babası depremde öldü - 14:28

Satoshi Tajiri’nin öldüğü söylentisi internette hızla yayılmaya başladı.


Twitter"da Satoshi Tajiri"nin ölümü en hızlı yükselen trendlerin arasına girerken, yüzlerce internet sitesi de bu olayı haber yapmaya başladı.

Ancak Tajiri"nin öldüğüne dair şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmış değil.

1965 yılında dünyaya gelen Tajiri, ülkesinin önde gelen oyun tasarımcısı olarak tanınıyor. Pokemon"un yaratıcısı olan Tajiri, birçok oyunun da geliştirilmesinde aktif rol aldı.

Halka mâl olmuş insanlar için çoğu zaman bu tip söylentiler çıkarılabiliyor. Charlie Sheen ve Jim Carrey için de “öldü” şeklinde haberler internet sitelerinde kendine yer bulmuş, haberin asparagas olduğu sonradan ortaya çıkmıştı. Hacker"lar bu tip haberleri kullanıp kullanıcılara mail göndererek bilgisayarlarına erişmek için virüsleri kullanabiliyor.

ÖLÜ SAYISINDAKİ ARTIŞ KORKUTUYOR

Japon Kyodo haber ajansının aktardığına göre polis yetkilileri ölü sayısının 433 olduğunu, ancak 10 metreye ulaşan tsunami dalgalarının yarattığı yıkım düşünüldüğünde, can kaybının 1,000"in üzerine çıkabileceğini belirtti.

Japonya'nın tarihinin en büyük depremi olduğu belirtilen 8.9"luk sarsıntıda kaybolanların sayısının da 784 olduğu ifade edildi. Sendai'de 200-300 civarında cesedin bulunduğu ancak bölge sel sularının altında olduğundan polis güçlerinin cesetlere ulaşamadığı bildirildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA