16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Rus papaz, RuTube'u kötü ruhlardan arındırdı - 16:35

Rusya'da papaz, kötü ruhları kovmak amacıyla Rusya'nın YouTube'u sayılan RuTube'un ofisi ve çalışanlarını kutsadı.
Rusya'da papaz, kötü ruhları kovmak amacıyla Rusya'nın YouTube'u sayılan RuTube'un ofisi ve çalışanlarını kutsadı. RuTube, Rusya Ortodoks Kilisesi'nden papaz Viktor tarafından kutsanan ilk Rus internet video servisi olarak da tarihe geçti. Cihan Haber Ajansı'na (Cihan)'a konuşan servis yetkililerine göre, ofislerini yakın zamanda müftü ve haham da ziyaret edecek. Papaz, ofisteki oda ve teknik malzemeleri de kutsadı. Papaz "kötü ruhları ofisten çıkartırken" RuTube teknik elemanları, kutsal su damlalarının teknik ve elektronik malzemelere zarar verebileceği hususunda uyarıda da bulundu.
Papaz Viktor ise, "Merak etmeyin, teknik detaylardan elbet anlıyoruz. Rusya Ortodoks Kilisesi papazlarla temas ve iletişim kurabilmek için artık epey zamandır internet kullanıyor" diye espriyle elemanların endişesini yatıştırdı.

Kutsamanın ardında konuşma yapan RuTube Teknik Daire Başkanı Yevgeniya Kukuşkina, teknik aletlere zarar gelmediğini belirtti. Cihan'a konuşan RuTube Genel Yapımcısı Yuri Degtyarev, "Ofisimizde kötü ruhların biriktiğine inanıyoruz. Bunları ancak din adamaları temizleyebilir. O yüzden kiliseye başvurduk. Yakın zamanda Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynutdin ve Rusya Baş Hahamı Adolf Şaeviç'in de hayır duasını alabilmek için davet edeceğiz. Kendilerine resmi yazıyla başvurduk" dedi.

RuTube'u Rusya'da ayda 10 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA