21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Rusya'da askeri depoda patlama: 2 bin 500 kişi tahliye edildi - 16:25

Rusya'ya bağlı Başkırdistan Cumhuriyeti'ndeki bir askeri depoda patlama meydana geldi.
Rusya'ya bağlı Başkırdistan Cumhuriyeti'ndeki bir askeri depoda patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre, olayda ölen ve yaralanan olmadı. Rusya Ria Novosti haber ajansına konuşan Başkırdistan yetkilileri, patlamaların devam ettiğini söyledi. Bir yetkili, "Depoya yakın Urman kasabasında oturan 2 bin 500 kişi tahliye edildi" dedi.

Ria Novosti, güvenlik yetkililerini dayandırdığı haberinde patlamanın, mermilerin taşınması sırasında meydana geldiğini kaydetti. Rus İnterfaks haber ajansına konuşan bir güvenlik görevlisi ise yakında bulunan ormanlık alanda başlayan yangının, depoya sıçraması sonucu cephaneliğin alev aldığını duyurdu.

PATLAMALAR ÜÇ GÜN DAHA DAVAM EDECEK

Olay yerine gelen Başkırdistan Başkanı Rustem Hamitov yetkililerden bilgi aldı. Ria Novosti'ye konuşan Hamitov, "Askerler patlamaların üç gün daha sürebileceğini söylüyor. Acil Durumlar Bakanlığı buraya 2 yangın söndürme uçağı gönderdi. Urman kasabası tamamen boşaltıldı" dedi.

İlerleyen saatlerde olayı Rusya Savunma Bakanlığı da doğruladı. Savunma Bakanlığı resmi Sözcüsü İgor Konaşenkov, mermilerin yüklenmesi sırasında patlamaların meydana geldiğini belirtti. Albay Konaşenkov, "Yangının söndürülmesi için tüm gerekli çalışmalar yapılmakta. Kışladaki askerler ve sivil vatandaşlar, ayrıca yakın kasabada oturan insanlar üç kilometre uzaklıktaki daha güvenli alana tahliye edildi. İnceleme çalışmaları bağlamında Savunma Bakanlığı Merkez Askeri Bölge Komutanı General Vladimir Çirkin başkanlığındaki komisyon heyetii acilen bölgeye hareket etti" dedi.

Rus Newsru haber portalı, patlama sonucu bazı vatandaşların yaralandığını illeri sürdü.İglin Bölge Belediye Başkan Yardımcısı İlşat Safuanov, Urman kasabasının ablukaya alındığı ve kimsenin içeri sokulmadığını belirtti. Bölgede tren seferleri de durduruldu. Rus Transneft petrol şirketi de, Başneft şirketine yönelik sevkiyatını geçici olarak askıya aldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA