23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sözde soykırım tasarısının kabulü birinci yıldönümünde protesto edildi - 17:43

İsveç Parlamentosu'nun sözde soykırım tasarısını kabulü, parlamento önünde protesto edildi.
İsveç Parlamentosu'nun sözde soykırım tasarısını kabulü, parlamento önünde protesto edildi. Yaklaşık 100 kisinin katıldığı protesto gösterisinde parlamentonun hiç bir belge ve bilgiye dayanmadan aldığı karara tepki gösterildi.

İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu (TRF), İsveç Türk Federasyonu (İTF), İsveç Türk Gençlik Federasyonu (TUF), İsveç Türk Kadınlar Federasyonu ve Atatürk Düşünce Derneği (ADD) tarafından organize edilen protesto gösterisi diğer Türk ve Azeri Federasyonları tarafından da desteklendi. Protesto eylemine, İsveç'in farklı kesimlerinden Türk vatandaşları katıldı.

Gösteride Moderat Parti Milletvekili Göran Peterson da bir konuşma yaparak Türk toplumuna destek verdi.

Basın açıklamasının ardından İsveç Türk İşçi Federasyonu Başkanı Hasan Dölek, İsveç Türk Federasyonu başkanı Ahmet Önal ve İsveç Türk Kadınlar Federasyon başkanı Macide Akay yanlarında getirdikleri siyah çelengi Parlamento kapısına bıraktı.

Daha sonra STK temsilcileri, parlamento temsilcisine protesto mektubunu takdim ederek 11 Mart 2010'da alınan talihsiz ve yanlış karar ile tarihin siyasete alet edildiğini ve Türkleri katil gibi göstermesinin büyük bir haksızlık olduğunu vurguladı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA