17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Suriye, yaptırımlar karşısında destek olmayan Araplara kırgın - 16:22

Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim, bir araya geldiği Arap ülkeleri Şam Büyükelçilerine kendileri ile dayanışma göstermemeleri sebebiyle kırgın olduklarını söyledi.
Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim, bir araya geldiği Arap ülkeleri Şam Büyükelçilerine kendileri ile dayanışma göstermemeleri sebebiyle kırgın olduklarını söyledi. "Arap kardeşlerimiz nerede?" diye soran Muallim uluslararası yaptırımlar konusunda destek istedi.
    Ortadoğu'da halk ayaklanmalarının son halkası olan Suriye, tarihinin en zor sürecinden geçerken uluslararası toplum tarafından alınan yaptırım kararları ise yönetimi düşündürüyor. ABD'nin ardından İngiltere ve Fransa'nın başını çektiği AB ülkelerinin Suriye lideri Beşşar Esad başta olmak üzere üst düzey yöneticiler için aldığı yaptırım kararları Şam yönetimini uluslararası alanda izole ediyor.
    Suriye'deki olaylar yaklaşık dokuzuncu haftasını geride bırakırken, Suriye yönetimi uluslararası kamu oyundan peş peşe gelen yaptırım kararları konusunda Arap ülkelerinin kendilerine gereken desteği göstermemesinin hayal kırıklığını yaşıyor.
    Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim dün akşam Katar'ın Şam Büyükelçisi Zayed Bin Sadi El Hayareyn'in konutunda Arap ülkeleri büyükelçileri ile bir araya geldi. Ağırlıklı olarak Suriye'nin içinde bulunduğu sürecin değerlendirildiği görüşmede Veli El Muallim, büyükelçilere bekledikleri desteğin gelmemesi konusunda Arap ülkelerine kırgın olduklarını söyledi.
    Muallim, ABD ve AB'nin aldığı yaptırım kararlarını İran, Çin ve Rusya'nın reddeden beyanatları olduğunu ifade ederek, "Bizim kardeşlerimiz nerede? Suriye, halkı ve yönetimiyle Arapların hiç bir davasında destekte geri kalmadı. Tüm açıklığı ile söyleyeyim ki biz Suriye olarak kardeşlerimize kırgınız. En azından bu yaptırım kararları karşısında Suriye ile dayanışma içinde olmaları gerekir. Çünkü zor günlerin dostlarıyız." diyerek sitemlerini iletti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!



Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA