22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Türkiye, Bremen Caz Fuarı'nın partner ülkesi olacak - 14:35

Almanya'nin Bremen kentinde 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Caz Uzmanlık Fuarı (Jazzahead) düzenlenecek.
Almanya'nin Bremen kentinde 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Caz Uzmanlık Fuarı (Jazzahead) düzenlenecek. Dünyanın tek ve en önemli Caz Uzmanlık Fuarının partner ülkesi ise Türkiye olacak.

Türkiye'nin Hannover Başkonsolosu Tunca Özçuhadar Türkiye'nin Jazzahead'a parner ülke seçilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Türkiye'nin her alanda geliştiğine ve aranan ülke olduğuna dikkat çeken Özçuhadar, "Türkiye çok önemli bir kültür fuarına partner ülke olarak seçildi. Bu fuar müzik sevenleri, caz sevenleri bir araya getiren önemli bir fuar. Fuara Türkiye'den den çok önemli sanatçılarımız katılacak. Bunlardan birisi Sezen Aksu. Aksu'nun yanı Ceza da Bremen'e gelecek. Tüm vatandaşlarımızı bu fuara bekliyoruz." dedi.

Jazzahead Proje Sorumlusu bayan Sybille Kornitschky bu yıl altıncısı düzenlenecek fuara yüzlerce dünyaca ünlü sanatçının katılacağını vurguladı. Kornitschk yaptığı açıklamada şunları söyledi: "28 Nisan-1 Mayıs arasında düzenlenecek olan fuara bu yıl ilk kez bir partner seçtik. Fuarın Partner ülkesi Türkiye oldu. Dört gün sürecek fuar süresince 14 mekanda ünlü gruplar tarafından caz sunumu yapılacak."

Caz Uzmanlık fuarına Türkiye'den Sezen Aksu, Ceza, Erkan Oğur-Derya Türkan ikilisi ile Baba Zula katılacak. Ayşe Tütüncü, İmer Demirer, Korhan Faturacı'da fuar süresince çeşitli mekanlarda konser verecek. Fuarda Türkiye'nin tanıtımına yönelik çeşitli etkinliklerde düzenlenecek. Fuarın açılışı ise 28 Nisan'da Bremen Congress Centrum'da yapılacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA