22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

2013 ehliyet sınavı sonuçları için açıklama bekleniyor

2013 ehliyet sınav sonuçları için vatandaşların Bakanlıktan 'açıklama' beklentisi var. Binlerce sürücü adayı Bakanlığın açıklama yapmasını bekliyor.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın 1 hafta içerisinde sonuçları açıklaması bekleniyor. Bazı yerlerden alınan bilgilere göre sonuçların bugün ya da yarın bile açıklanması öngörülüyor.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi ve Yağmur Dostluk Derneği işbirliği ile açılan Okuma Salonu'nun açılışını yaptı. Okuma salonlarının öğrenci ve ailelerine büyük katkılar sağladığını söyleyen Avcı, "Bu tür gönüllü katkıların eğitimimize ne büyük değer kattığını, son zamanlarda daha iyi anlıyoruz. Burası sadece çocuklar için değil, aileler için de hizmet etmek üzere tasarlanmış bir yapı." diye konuştu. Emek Mahallesi'nde 500 öğrenci ve velisine ücretsiz hizmet veren Emek Okuma Salonu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın katılımıyla açıldı. Odunpazarı ve Yağmur Dostluk Derneği işbirliği ile hizmete giren salonunun açılışına, AK Parti Eskişehir milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Yağmur-Der Başkanı Erol Gül ve çok sayıda vatandaş da katıldı.


Okuma salonuna girişte çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Nabi Avcı, okuma salonlarının, çocukların ve ailelerinin eğitilmesinde önemli bir katkı sunduğunu söyledi. "Bu tür gönüllü katkıların eğitimimize ne büyük değer kattığını son zamanlarda daha iyi anlıyoruz. Burası sadece çocuklar için değil, aileler için de hizmet etmek üzere tasarlanmış bir yapı. Sizler de bu kurumdan ilginizi esirgemeyiniz." diyen Avcı, çocuklar için yeni ve sıcak bir ana kucağı açıldığını dile getirdi.

Avcı, şöyle devam etti: "Buraya her fırsatta gelin zaman içerisinde burası beldemizin kültür merkezi haline gelir. Burada sadece kitap konuşulmaz, güncel konular da konuşulur. Burası bir hizmet mekânıdır. Hayırlı olmasını diliyorum." Odunpazarı Belediyesi Başkanı Burhan Sakallı ise Yağmur Dostluk Derneği'nin işbirliği ile açılan salon sayesinde çocuklara önemli bir eğitim yuvası kazandırıldığını söyledi. Mahalleli vatandaşların ve eğitime gönül veren herkesin bu kurumları desteklemesi gerektiğini söyleyen Sakallı, projeye emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından okuma salonunun açılışı gerçekleştirildi. Bakan Avcı ve beraberindekiler daha sonra binayı gezdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Avcı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu arada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ilk resmi yurt dışı ziyaretini KKTC'ye gerçekleştirdi. Avcı, bu sabah KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından kabul edildi. Avcı ile Eroğlu, Türkiye ile KKTC arasındaki eğitim diyaloğunun önemine değindi.

Derviş Eroğlu, Avcı'yı kabulünde yaptığı konuşmada, Türkiye'de eğitim bakanlığı yapmanın ne kadar zor olduğunu tahmin ettiğini ifade etti. Eğitim konusu ile Türkiye hükümetleri ve bizim hükümetlerimiz çok samimi diyalog içerisinde olmuşlardır." diyen Eroğlu, Türkiye'yle bu alanda diyaloğun ne kadar önemli olduğunu bilen birisi olduğunu kaydetti. Avcı'nın kendilerini ziyaretinden dolayı mutluluğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Eroğlu, Avcı'nın eğitim konusundaki tecrübelerinden yararlanacaklarını belirtti.

İlke resmi ziyaretini KKTC'ye yapıyor olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu aktaran Nabi Avcı da, "Sizin de buyurduğunuz gibi KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerden en ağır birisini eğitim sektörü oluşturuyor. Kıbrıs öteden beri eğitime verdiği önemle tebarüz etmiş bir ülke. Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkiler ve eğitimin işgal ettiği ağırlığa mütenasip olarak inşallah bundan sonra ilişkilerimiz çok daha derinleşerek sürecektir." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA