20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AÖF sınav soruları 2011 - 10:10

AÖF sınav soruları açıklandığı anda Haber Aktüel'de. AÖF sınav soruları Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanıyor. AÖF sınav soruları kontrolü için buraya tıklayın!


AÖF sınav soruları ve cevapları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından açıklandığı anda Haber Aktüel'de olacak! AÖF sınav soruları ve cevapları PDF olarak servis edileceğinden bilgisayarınızda Adobe Reader bulundurmayı ihmal etmeyin. 

SORULARI KONTROL ETMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Açılan sayfada "TC NO" istenecektir. TC Numaranızı giriniz. Yönlendirilen sayfadaki "Fakülte Seçiniz" kısmından "Sınav Soruları", "Bölüm Seçiniz" kısmından "2010 - 2011 yılı" ve "Ders Seçiniz" kısmından soruları seçiniz. Çıkan sayfanın solundaki "E Kitap" linkine tıklayarak açıklanıp açıklanmadığını kontrol ediniz. 

MEB AÖF sınav sorularıAÖF soruları binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi için hayati önem taşıyor. Binlerce öğrencinin girdiği AÖF sınavı bir çok sınav merkezinde yapılıyor. AÖF soruları uzman bir ekip tarafından hazırlanıyor. AÖF sınav soruları için hazırlıklarını bitiren ekip, soruların şaibeli olmaması için güvenli kişilerden seçiliyor.

Açıköğretim harçlarına yüzde 50 indirim

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, açık öğretim hizmetlerinin harçlarının Şubat itibariyle yüzde 50 oranında indirildiğini açıkladı.

Açık İlköğretim Okulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık İlköğretim Okulu'nun, hayat boyu öğrenim daire başkanlığı altında yeniden yapılandırıldığını belirten Çubukçu, "Burada tanıtımını yaptığımız Uzaktan Eğitim Koordinasyon Merkezi ile de daha aktif ve kapsamlı çalışmalar yapmak üzere yeni bir anlayış ve yönetim yapısına kavuşturuldu." diye konuştu. Çubukçu, ilerleyen günlerde bu merkez aracılığı ile isteyen herkese kurulacak sanal sınıflarla uzaktan eğitim hizmeti sunulacağını aktardı.

Geçmiş yıllar boyunca çeşitli sebeplerle örgün eğitim sisteminin dışında kalmış tüm vatandaşlara ulaşmak istediklerini kaydeden Çubukçu, "Özellikle kız çocuklarımıza, kadınlarımıza, özürlü vatandaşlarımıza ve dezavantajlı tüm gruplara hayat boyu öğrenme yaklaşımı kapsamında en iyi eğitim imkânlarını sunmak istiyoruz. Kuşkusuz bu yönde gösterdiğimiz çabanın ve eğitimin niteliğini yükseltme arayışının hiç bitmeyen bir süreç olduğunu da kabul etmeliyiz." şeklinde konuştu.

Yetişkinlerin açık öğretimi daha kısa sürede bitirebilmesi amacıyla bazı düzenlemeler yapıldığını hatırlatan Çubukçu, "Bu çerçevede derslerinde başarılı olan yetişkin açık öğretim öğrencisi, ilköğretim ikinci kademesini yani 6, 7 ve 8. sınıfların tamamını 1 yılda, liseleri 2.5 yılda tamamlayabilmektedir." ifadelerini kullandı.

AÇIKÖĞRETİM HARÇLARI YÜZDE 50 İNDİRİLDİ

Bakan Çubukçu, açık öğretim hizmetlerinin harçlarının bugün itibariyle yüzde 50 oranında indirildiğini belirtti. Çubukçu, "Vatandaşlarımızın bu hizmetten daha fazla faydalanmaları için açık ilköğretim okulu harçları 20 liradan 10 TL'ye, açık öğretim liselerinin harçları 40 TL'den, 20 TL'ye çekilmiştir." diye konuştu. Çubukçu eğitim imkânından uzak kalmış ya da yarıda bırakmış kadınlar, yetişkinler ve özürlü vatandaşları bu uygulamadan yararlanmaya davet etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA