16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ehliyet sınav sonuçları açıklanmadı!

Bazı internet sitelerinin 'ehliyet sınav sonuçları açıklandı' haberleri gerçeği yansıtmıyor.


HABER AKTÜEL - Bazı internet sitelerinin 'çok tıklanmak' uğruna attığı başlıklar sürücü adaylarını çileden çıkarıyor. Ehliyet almak isteyenlerin girdiği ehliyet sınavını fırsat bilen bazı siteler, okuyucularını kandırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın soru ve cevapları yayınlamasını 'sonuçlar açıklandı' şeklinde duyuran siteler, hiç bir yaptırımla da karşılaşmıyor. Okuyucularını kandıran siteler, vatandaşlardan büyük tepki görüyor.

Ehliyet sınav sonuçlarının bu hafta açıklanmayacağı kesin gibi görünüyor. MEB'in sınav takvimine göre ehliyet sınav sonuçlarının bu ay bitmeden önce duyurması bekleniyor.

Öte yandan Sakarya'da, ehliyetsiz kullandığı motosikletle kaza yaparak trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu gerekçesiyle ehliyet alma cezasına çarptırılan kişi, 3 kez girdiği ehliyet sınavını geçemedi. Mahkemenin verdiği sürede ehliyetini alamayan kişinin cezası ertelendi.

Kullandığı motosikleti ile kaza yaparak amcasının ve kendisinin yaralanmasına neden olan Yılmaz Çakmak (24) hakkında Geyve Sulh Ceza Mahkemesi'nde 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak' suçundan dava açıldı. Mahkeme, 1 ay 1 gün hapis cezasına çarptırdığı Çakmak'ın hapis cezasını denetimli serbestlik uygulaması kapsamında, bir yıl içinde motosikletini kullanabileceği ehliyeti alma cezasına çevirdi.

Karar sonrası Çakmak, ehliyet almak için bir sürücü kursuna kaydını yaptırdı. Kursun ardından üç kez sınava giren Çakmak, motor ve ilk yardım derslerinden geçti, trafik dersinden kaldı. Mahkemenin verdiği sürede ehliyet alamayan Çakmak'ın dosyası Sakarya Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'nce yeniden mahkemeye gönderildi.

Mahkeme, ehliyet alamayan sanığa verilen hapis cezasını erteledi. Daha önce ekonomik durumu olmadığı için ehliyetini alamadığını söyleyen Çakmak, "Bu olay başıma gelmeden önce ehliyet almayı düşünüyordum. Ancak maddi sorunlar sebebiyle ehliyetimi alamadım. Yaptığım kaza sonrası mahkeme hapis cezası yerine ehliyet alma cezası verdi. Üç kez sınava girdim. Motor ve ilk yardım derslerini geçtim. Trafik dersinden ise 2 puanla kaldım." dedi. Çakmak, trafik dersini vererek ehliyetini alacağını belirtti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA