22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

FEM Dershaneleri LYS'ye damga vurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarını açıkladı.


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarını açıkladı. FEM kurumları dereceye giren öğrencileriyle LYS'ye damga vurdu. FEM kurumları öğrencilerinden Mustafa Mikdat Yıldırım TM-1, TM-2, TM-3 Türkiye birincisi, Efe Yasin Akman Dil-1, Dil-2, Türkiye birincisi, Hümeyra Çolak da Dil-2, Dil-3 Türkiye birincisi oldu.

ÖSYM Başkanı Ali Demir düzenlediği basın toplantısıyla 2013 LYS sonuçlarını açıkladı. Sonuçları adaylarla birlikte dershaneler de büyük bir merakla takip etti. FEM Kurumları Dershaneleri de Türkiye genelinde derece yapan öğrencileriyle birlikte basın karşısına çıktı. Sonuçları FEM Dershanesi Rehberlik Uzmanı Faruk Ardıç açıkladı. ÖSYM'nin sonuçları beklediklerinden daha erken açıkladığını belirten Ardıç bunun tercih süreci açısından olumlu olduğunu dile getirdi. Faruk Ardıç, tercih sürecinde FEM kurumları olarak Türkiye'deki bütün şubelerinden adaylara ücretsiz danışmanlık yapacakları bilgisini verdi. Ardıç, isabetli tercihin adayların hayatını etkileyeceğine vurgu yaptı.

Faruk Ardıç, FEM kurumlarında sınava hazırlanan Mustafa Mikdat Yıldırım'ın TM-1, TM-2, TM-3 alanlarında 500 tam puanla Türkiye birincisi olduğunu belirtti. Ardıç, Efe Yasin Akman'ın Dil-1, Dil-2, Hümeyra Çolak'ın da Dil-2, Dil-3 alanlarında Türkiye birincisi olduğunu belirtti. Ardıç, Ömer Mert'in MF-1, MF-2 Türkiye üçüncüsü, Hulusi Anıl Sezgin'in TS-1, TS-2 Türkiye ikincisi, Ali Nizamettin Yıldırım'ın TS-2 Türkiye üçüncüsü, Ahmet Atik'n de TS-2'de Türkiye sekizincisi olduğunu kaydetti.

Sonuçların açıklanmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Hümeyra Çolak, Efe Yasin Akman ile Ömer Mert mutluluklarını dile getirdi. Adaylar, başarısında büyük katkısı olduğunu belirttiği dershane öğretmenlerine teşekkür etti. Dil-2, Dil-3 Türkiye birincisi Hümeyra Çolak sınava hazırlanırken konuları biriktirmeden çalışmanın önemine dikkat çekti. Dil-1, Dil-2 Türkiye birincisi Efe Yasin Akman da hazırlık aşamasında sosyal hayattan da kopmadığını ve hocalarının sözünden çıkmadığını ifade etti. MF-1, MF-2 Türkiye üçüncüsü Ömer Mert ise sistemli çalışmanın başarılı olmada çok önemli olduğunun altını çizdi. Mert, dershanenin sistemli çalışma açısından kendilerine yol gösterdiğini aktardı.

Basın toplantısının ardından basın toplantısına katılan ve derece yapan öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte zafer pozu verdi.


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA