29 Nisan 2017
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kar tatili olan iller sitemizde (Tıklayın) - 12:30

Kar tatili olan iller birer birer artarken yoğun yağan kar kara kışın yüzünü gösteriyor. Bazı iller her geçen saat kar tatili olan iller arasına giriyor.


Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki yoğun kar yağışı sebebiyle köy okulları bugün de tatil edildi.

Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özen, "Köy İlköğretim okulları tatil edildi. Merkezdeki okullarımızın durumları ise sabah saatlerinde netleşecek" dedi.

Zonguldak Ereğli karayolunda kar yağışının etkili olması araçların geçişini engelledi. Birçok otomobil ve minibüs zincir takmasına rağmen yolda kalırken 2 gün boyunca yolda mahsur kalan TIR ve Kamyon sürücülerine yiyecek ve ayran dağıtıldı. Ereğli Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada ilçe merkezi hariç taşımalı eğitime 2 gün ara verildiği duyuruldu. Zonguldak Ereğli Karayolunun en çok sorun yaşanan noktası olan Soğanlı suyu rampalarında zincirli araçlar da yolda kaldı. Zincirsiz bir şekilde yokuşu çıkmak isteyen araçlar yolda ters dönerken, zinciri olan ve yolda kalan otomobilleri kurtarmak için diğer sürücüler seferber oldu. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen araçlar kurtarılamadı. Araç sürücülerinden 40 yaşında ki Fikret Orcan, "2011 Türkiye'sinde bu yaşadığımıza sadece ayıp diyorum. Burada suçlu karayolları ise bunun gereği yapılsın. Çektiğimiz eziyete yazık günah" diyerek tepki gösterdi.

BELEDİYE SÜRÜCÜLERE PİDE VE AYRAN İKRAM ETTİ

Bölgede Salı gününden itibaren etkisini sürdüren yoğun kar yağışı zaman zaman tipiye dönüştü. Gece saatlerinde bastıran kar yağışı sonrasında yolda kalan ve zinciri bulunmayan birçok sürücü bölge trafik ekiplerinin yardımı ile kaldıkları yerden kurtarıldı. Polisler akşam saatlerine uzun araçların geçişine izin vermezken gece saatlerine zincirli zincirsiz tüm araçların geçişi yasaklandı. Yolda kalan kamyon şoförlerini yardımına ise Kdz. Ereğli belediyesi koştu. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Çakar, 4x4 arazi aracıyla şoförlere pide ve ayran ikramında bulundu. Salı gününden bu yana yükleri ile birlikte yolda mahsur kalan kamyoncular kendilerine pide ve ayran getiren Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Çakar'dan yardım istedi. Zor durumda olduklarını dile getiren kamyon sürücüleri "Bizi buradan kurtarın. Karayolları ile görüşseniz ve bizim araçları buradan çekici ile çıkarsalar olmaz mı? Burada çok mağduruz. Yiyecek sorununu da aşamıyoruz" diyerek yardım istediler. Ereğli Zabıta Müdürü Atilla Çakar'da konu ile ilgili olarak yetkililerle görüşeceğini ve elinden geleni yapacağını söyledi.

TAŞINMALI EĞİTİM 2 GÜN TATİL EDİLDİ

Öte yandan yoğun kar yağışı nedeniyle yolların bir bölümü buz tuttu. Buz tutan yollarda araçlarında zincir takılı olan sürücülerde zor anlar yaşadı. Bazı kamyonlar yoldan çıkarken otomobiller ise kara saplandı. Sürücülerin tepkisi ise Karayollarına oldu. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Kdz. Ereğli'de ilçe merkezi hariç taşımalı eğitime 2 gün ara verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA